Angle down Atgal

Žvaigždės surinko milijardus eurų vakcinos nuo koronaviruso sukūrimui

Grupė „Coldplay“, dainininkės Miley Cyrus (Maili Sairus) ir Jennifer Hudson (Dženifer Hadson) bei aktorius Dwayne'as "The Rock" Johnsonas (Dveinas „Uola“ Džonsonas) šeštadienį parėmė Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen (Urzulos fon der Lajen) kampaniją, kuria siekiama padėti sukurti vakciną nuo koronaviruso.

Šiam tikslui buvo paaukota 6,15 mlrd. eurų.

Muzikos, kino, sporto ir mados „megažvaigždės“ sudalyvavo internetiniuose renginiuose, siekdami paremti pastangas sukurti vakciną nuo koronaviruso, kad ji būtų prieinama skurdesnėms šalims.

Pradžią lėšų rinkimo kampanijai davė EK vadovė, paskelbusi apie 4,9 mlrd. eurų skyrimą iš Europos investicijų banko, bendradarbiaujant su Komisija.

Per pirmąjį lėšų rinkimo viršūnių susitikimą vakcinos sukūrimo pastangoms paremti gegužės 4 dieną beveik 10 mlrd. eurų pažadėjo ES, vyriausybės ir milijardieriai filantropai. Iš viso šiam siekiui jau surinka 15,9 mlrd. eurų.

„Padarysime galą šiai pandemijai tik tuomet, kai jos niekur nebeliks, – duodama pradžią virtualiam renginiui sakė EK pirmininkė. – Tai reiškia, jog kiekvienas žmogus pasaulyje turėtų turėti prieigą prie tyrimų, gydymo ir vakcinų, nepaisant jo gyvenamosios vietos ar iš kur jis yra kilęs ar kaip atrodo.“

ES vykdomoji institucija lėšų rinkimą ir pastangų kontroliuoti epidemiją koordinavimą remia kartu su JAV įsikūrusiu judėjimu „Global Citizen“.

Anot U. von der Leyen, pinigai padės sukurti vakciną nuo naujojo koronaviruso ir padės užtikrinti, kad ja bus pasidalinta su pažeidžiamiausiomis gyventojų grupėmis.

Prie šių pastangų prisideda ir filantropė Melinda Gates (Melinda Geits) bei Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedrosas Adhanomas Gebrejesusas).

ES skelbia, jog renginyje dalyvavo 40 vyriausybių, kurios paskelbė apie savo nacionalinius įnašus PSO, Pasaulinei maisto programai ir kitoms pastangoms tarptautiniu mastu kovoti su pandemija.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite