Angle down Atgal

Žiūrovams Kauno lėlių teatro durys užvertos, bet plačiau atvertas „langas“

Nei „Žalgirio“ arena, nei Kauno jachtklubas, nei kitos erdvės, kuriose būdavo daug šurmulio, švenčiant Tarptautinę teatro dieną, šį penktadienį teatralų bei jų gerbėjų antplūdžio tikrai nesulauks.

Tačiau, kaip Eltai dėkodamas už sveikinimą profesinės šventės proga penktadienį sakė Kauno valstybinio lėlių teatro vadovas Sigitas Klibavičius, „teatras dėl koronaviruso tikrai nenumirė ir nežada numirti.“

„Atvėrėm galimybę mūsų žiūrovams bet kuriuo metu internetu pamatyti populiariausius Kauno lėlininkų spektaklius. Jų rodome iš viso aštuonis. Tai – ir „Zuikių mokykla“, ir „Bruknelė“ bei kiti mūsų repertuaro senesni ar naujesni spektakliai. Ir malonu, kad jau sulaukėme padėkų iš daugelio Lietuvos vietovių. Netgi – iš Jungtinių Amerikos Valstijų, iš Vašingtono lietuvių mokyklos, su kuria jau ne vienerius metus gražiai draugaujame. Šios mokyklos pedagogai mūsų bei kitų Lietuvos teatrų spektaklių žiūrėjimą mielai įtraukia į mokymo programas“, – pasakojo S. Klibavičius.

Kauno lėlių teatrą 1958-aisiais įkūrė Valerija ir Stasys Ratkevičiai, primena ELTA. Nuo tada jis vykdo savo misiją – kurti tik vaikams. Tiesa, pastaraisiais metais misija papildyta ir šeimai skirtais kūriniais. Per metus mažieji žiūrovai išvysta apie 300 spektaklių, tarp jų – ir keletą premjerinių.

Anot teatro vadovo S. Klibavičiaus, nė vienoje iš esamų dviejų salių dabar žiūrovai nesilanko. Be lankytojų liko ir labai populiarus Valerijos ir Stasio Ratkevičių vardo lėlių muziejus, kuriame saugoma beveik 1000 eksponatų, kadaise turėjusių gyvenimą scenoje, o dabar atgimstančių edukacinių programų metu. Tačiau aktoriai tebedirba. Tiesa, dėl karantino – ne pačiame teatre, bet namuose, individualiai. Kartojasi vaidmenis, ruošia naujus spektaklius, mokosi tekstus.

Tradiciškai rudens pradžioje Kauno valstybinis lėlių teatras kiekvieną naują sezoną pradeda švente „Į Pasakų šalį – su fotoaparatu“. Jos metu teatro lėlės susiburia įstaigos prieigose, pasklinda po šalia esantį Miesto sodą (Laisvės alėjoje), bendrauja su vaikais, rengia fotosesijas. Viliamasi, kad ir šiais metais jokios negandos nesukliudys teatrui tokią šventę surengti.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite