Angle down Atgal

Vaiko klyksmai vidury gatvės: ar tai normalu?

„Ar toks elgesys normalus? Ar taip tikrai būna ir kitiems? Mano vaikui kažkas negerai?“ – klausimai, kurie, galiu garantuoti, bent kartą šmėžavo visų tėvų galvose. Šiuolaikinė visuomenė, influenceriai ir supermamos sudarė nerealų ir iškreiptą vaikų auginimo vaizdą. Bet ar tikrai motinystė – tai švarus, gražus ir visada tobulai besielgiantis vaikas?

Mano trijų metų mergaitė nusprendė iškelti sceną viduryje gatvės. Nes… Nes niekas be jos ir nežino kodėl… Saulė švietė per ryškiai, o dar ir striuke teko pasidabinti. Nuskambėjo garsus verkimas, piktas trepsėjimas kojomis, po to sekė šiek tiek mosikavimo rankomis… Tokia scena ne vieną mamą priverčia, švelniai tariant, prakaituoti. O kur dar praeiviai? Juk tetulytės nepraleis progos numesti smerkiantį žvilgsnį, o drąsesnė dar ir burnos dėl neišauklėto vaiko.

O streso apimta mama nejučia pradės save graužti: „Ar tai normalu?“

Žinoma! Už penkių minučių scena gatvėje baigsis, o mes su dukra eisime su šypsenomis nučiuožti nuo čiuožyklos. Tai tik akimirka. Negalima leisti kitiems spręsti kas pas jus yra normalu, o kas ne.

Vaikai tokie atviri ir tokie sąžiningi. Jie gyvena šia akimirka – garsiai juokiasi, džiaugiasi, lygiai taip pat ir išreiškia pyktį ar liūdesį. Jie moka mylėti ir rodyti meilę. Tai mes, suaugusieji, išmokstame tvardytis, kaupti savyje net ir džiugius dalykus. Leiskime vaikams būti vaikais, būkime šalia kai reikia, nes viskas laikina. Kaprizas viduryje gatvės irgi.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite