Angle down Atgal

Zarasuose – fotografijos paroda „Penki žvilgsniai – šeši žingsniai“

Lapkričio 11 d. Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje atidaryta Zarasų fotografų – Gintauto Antanavičiaus, Rimanto Bikulčiaus, Vasilijaus Kukonenko, Algimanto Navicko ir Stanislovo Sinkevičiaus – darbų paroda „Penki žvilgsniai – šeši žingsniai“.

Penki žvilgsniai simbolizuoja parodoje dalyvaujančius penkis fotografus, o šeši žingsniai – eksponuojamus šešis jų darbus.

Į parodos autorius su padėkos žodžiais ir nuoširdžiais linkėjimais kreipėsi Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorė Gintarė Laurikėnienė. Ji taip pat pasveikino susirinkusius su prasidėjusia suaugusiųjų mokymosi savaite, kuri šiais metais vadinasi „Mokaisi – gyveni, gyveni – mokaisi“.

Mokytoja Gitana Kavaliauskaitė pristatė ir pakalbino visus parodos autorius.

Stanislovas Sinkevičius – profesionalus gamtininkas, todėl didesnį dėmesį kreipia į stebuklingą gamtos pasaulį, nepaliaujamai stebinantį savo tobulais evoliucijos kūriniais, jų įvairove, užburiančia spalvų, formų harmonija. Fotografija autorių lydi visą laiką ir jau yra tapusi gyvenimo būdo dalimi.

Rimantas Bikulčius – istorikas, gimnazijos vadovas, fotografija susidomėjo būdamas 10-11 metų. Baigęs mokyklą svarstė stoti į fotografiją, bet nestojo. Tačiau fotografija, kaip hobis, jo gyvenime užima labai svarbią vietą. Fotografija – tai piešimas šviesa. Viena iš fotografijos sričių – gamta. Kaip sako autorius: „Buvimas gamtoje gerai „pakrauna“ smegenis, o vaizdais galima parodyti mūsų krašto grožį.“

Algimantas Navickas – ugniagesys. Nuotraukos jį lydėjo visą gyvenimą, kadangi jo tėtis buvo Zarasų fotografas. Pradžioje fotografavo šeimą, draugus, o vėliau Zarasų miestą, nes miestas greitai keičiasi ir bėgantis laikas ištrina praeitį, o nuotraukose – ji išlieka. Pastaruoju metu Algimantas, drono pagalba, dažniausiai į miestą žvelgia iš viršaus, tai leidžia pamatyti ir kitiems parodyti tai, ko paprastai nematom stovėdami ant žemės.

Vasilijus Kukonenko - hobį derina su darbu. Jis – laikraščio fotografas. Penkioliktojo gimtadienio proga gavęs dovanų fotoaparatą, su juo nesiskiria iki šiol. Kaip jis sako: „Fotoaparatų užraktais bandau karpyti laiką.“ Darbe vyrauja dokumentinės nuotraukos, o laisvalaikiu fotografuoja peizažus. Mūsų krašte tiek daug gražių vietų... Belieka jas meniškai pateikti.

Gintautas Antanavičius – mokytojas. Fotografija jam – būdas išreikšti save, savo santykį su supančiu pasauliu. Labiausiai mėgsta fotografuoti gamtą, joje randa ramybę, harmoniją. Savo meilę gimtajam kraštui Gintautas stengiasi išreikšti per fotografijas.

Parodoje darbai sudėlioti į nuoseklų, vientisą pasakojimą: nuo saulės patekėjimo, pro rūką prasiskverbiančią gamtą, jos augmeniją ir gyvūniją, link miesto panoramos, rudens ir artėjančios žiemos.

Šviesos, spalvų žaismas, originalios detalės, nepaprastas gamtos ir miesto grožis užfiksuotas nuotraukose parodos dalyviams, Zarasų bendruomenės nariams, TAU klausytojams, suteikė pasigėrėjimą savo miestu, gamtos originalumu, noru išsaugoti tą grožį ir ateinančioms kartoms.

Paroda Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje veiks iki gruodžio 17 dienos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite