Angle down Atgal

Žaislai mergaitėms ir berniukams: įdomus laisvalaikis gali būti ir turiningas

Parduotuvėse tiek daug žaislų. Ir visi tokie įdomūs... Tačiau visko, kas yra parduotuvėje, juk nenupirksi. Tad gilinamės, kokie žaislai mergaitėms ir berniukams būtų įdomūs ir naudingi ir į ką verta atsižvelgti tėvams.

Padovanokite kokį nors žaislą ir sūnus ar dukra džiaugsis. Tačiau jau po kelių dienų dovana gali rinkti dulkes kur nors po stalu. Jeigu norite jaustis ramūs, kad nupirktas daiktas vaikui tiks, patiks ir nebus kenksmingas, teks atkreipti dėmesį į įvairius kriterijus.

Žaidimas – vystymosi sąlyga

Anot psichologų, žaidimas svarbus mažųjų vystymuisi – ir socialiniam, ir fiziniam, ir mentaliniam, ir emociniam. Ar žaidimas yra vystymosi garantas? Daugmaž. Tačiau akivaizdu, jog tai svarbi vystymosi sąlyga.

Šiandien prie įvairiausių žaislų lipinamas žodis „lavinamasis“. O kas iš tiesų lavina mažo žmogaus gebėjimus? Štai keli variantai ir patarimai:

  • Nepasikliaukite vien elektroniniais daiktais. Juda, mirksi, šviečia ir visaip kaip prikausto dėmesį, o vaikui nieko daryti nereikia? Atrodo, puiku, bet iš tiesų elektronikos perteklius gali turėti ir neigiamos įtakos. Vėliau gali būti sunkiau susikoncentruoti skaitant ar žaidžiant su „senoviškais“ žaisliukais. Žinoma, niekas nesako, kad modernu = blogai. Bene tinkamiausias žodis – saikas. Arba... gero po truputį.

  • Paieškokite dėlionės. Jų būna įvairių tematikų, tad pavyks išrinkti išties įdomią. Kodėl tai naudinga? Ogi todėl, kad lavina pažinimo įgūdžius, motorikos įgūdžius, rankų ir akių koordinaciją.

  • Rubiko kubas... O gal sudoku kubas? Lavina erdvinius gebėjimus, padeda suvokti ryšius tarp daiktų. Ir iš tiesų prikausto dėmesį – ir paauglio, ir suaugusiojo. Nieko „mandro“, nieko iš XXI-ojo amžiaus technologijų, tačiau tiek įdomumas, tiek nauda – neišmatuojami.

Trumpas apibendrinimas: smagu žaisti, tačiau mažieji gauna ir pridėtinės naudos – edukacinės.

Ką mėgsta jūsų vaikas?

Jeigu nusprendėte savo atžalą nustebinti nauju pirkiniu, pagalvokite, kas iš tiesų jam (ar jai) patiktų. Dažniausiai žaislai mergaitėms ir berniukams gerokai skiriasi (pavyzdžiui, lėlių namelis ir garažas automobiliukams), tačiau yra ir gana universalių variantų, pavyzdžiui, pliušinių personažų.

Suprasti, koks pirkinys būtų tiesiai į dešimtuką, ne taip ir sudėtinga. Ką vaikas mėgsta veikti, apie ką kalba? Jūsų sūnus ištisai „lenktyniauja“, išbando įvairias „trasas“ su radijo bangomis valdoma mašinėle ar jį domina kitokie berniukų žaislai? O gal stumdo mažyčius automobilių modeliukus ir ne kartą yra užsiminęs, kaip norėtų radijo bangomis valdomo džipo?.. Dukros taip neprikausto jokia kita veikla, kaip dėlionės dėliojimas? Kiekvienu atveju įmanoma atrasti, kokia dovana būtų geriausia.

Žinoma, perkant labai svarbu atsižvelgti į amžiaus rekomendacijas. Tai aktualu dėl dviejų priežasčių. Pirmiausia dėl saugumo. Antroji priežastis – kad pirkinys atitiktų sugebėjimus. Jeigu penkerių metų vaikas gaus konstruktorių, skirtą paaugliams, bandymas sukonstruoti veikiausiai taps per dideliu iššūkiu.

Piniginis kriterijus

Daugelio tėvų lūkestis – kad žaislai nekainuotų pernelyg daug. Šiuo klausimu galima pateikti keletą patarimų:

  • Apgalvokite, ką ir kiek pirkti. Mašinėlių, meškiukų ir lėlių gausumas dar nereiškia tikros laimės. Čia įmanoma ir pajuokauti: šimtas daiktų išmėtyta, su trimis žaidžiama.

  • Pasidomėkite pasiūlymais internetinėse parduotuvėse. Tačiau parduotuvę rinkitės atidžiai, kad netektų nusivilti ir kad įsigytumėte tikrai kokybišką produktą.

  • Pasižvalgykite nuolaidų. Tuomet liks pinigų... ledams.

  • Rinkitės kokybę. Kokybės sąvoka šiuo atveju reiškia daug dalykų: kokybiškai pagamintus daiktus, kurie ne tik įdomūs, bet ir lavinantys. Pavyzdys – įvairūs konstruktoriai, dėlionės, kaladėlės.

Yra daug klausimų, svarstymų, bandymų priimti geriausius sprendimus. Skamba kaip valstybės valdymas? Matyt, nemažai tėvų panašiai ir jaučiasi – juk reikia užtikrinti visapusišką atžalų gerovę. Tos gerovės dalis – mažųjų veikla. Kad ši būtų ne tik linksma, bet ir prasminga, stengiamasi atsakingai išrinkti žaislus. Daugelis sutiks – laimė nėra milžiniškas kiekis. Laimė – tinkamas pasirinkimas.

Daugiau žaislų ir prekių vaikams galima įsigyti iperku.lt.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite