Angle down Atgal

Žaidimų įranga: kurią konsolę verta rinktis?

Lietuvoje sparčiai auga susidomėjimas kompiuteriniais žaidimais, o šiuo hobiu užsiima įvairaus amžiaus gyventojai. Galimybė rinktis iš žanrų įvairovės suteikia šiam laisvalaikio užsiėmimui išskirtinį žavesį – jei norite, galite užsiimti lavinančiomis užduotimis, arba leistis į nuožmius nuotykius fantastiniame viduramžių pasaulyje. Sparčiai tobulėjančios technologijos suteikia kompiuteriniams žaidimams neįtikėtiną realizmą, o žaidėjai gali mėgautis unikalia pramoga. Visgi, norint mėgautis žaidimais, privalu įsigyti žaidimų įrangą. Kokią žaidimų konsolę verta rinktis ir kodėl? Į šį klausimą atsako internetinė žaidimų parduotuvė „Eneba“.

Naujausia konsolių karta

2020 m. lapkričio mėnesį debiutavusios devintosios kartos „Xbox Series X | S“ ir „PlayStation 5“ dedikuotos žaidimų sistemos lėmė pokyčius tiek pasaulinėje, tiek Lietuvos žaidimų rinkoje ir ne be priežasties tapo geidžiamiausia žaidimų įranga. Geriausi PS5 žaidimai perkami masiškai, tuo tarpu „PlayStation 5 konsolių trūkumas vyrauja rinkoje globaliniu mastu – tai indikuoja, kad „PlayStation“ serijos konsolės ir toliau išlieka itin paklausios. Gera žinia yra tai, kad 9-osios kartos konsolių pasirodymas lėmė praeitų kartų žaidimų konsolių kainų sumažėjimą, todėl dabar galite pasinaudoti žemesne „Nintendo“, „Xbox“ bei „PlayStation“ kaina.

Žaidimų pasirinkimas

Prieš nuspresdami, kokią konsolę ar modelį norite įsigyti, svarbu apsvarstyti kokius žaidimus norite žaisti, nes kiekvienai dedikuotai žaidimų sistemai priklauso išskirtiniai žaidimų asortimentai, vadinami ekskliuzyviniais kūriniais. Jei norite mėgautis legendiniais „The Legend of Zelda“ žaidimais, leistis į nuotykius su Mario broliais ir kitais ikoniškais veikėjais – geriausias pasirinkimas yra „Nintendo“. „Halo“, „Forza Horizon“ serijos gerbėjai, ar tokių žaidimų kaip „Sea of Thieves“ entuziastai, žinoma, turėtų rinktis „Xbox“ modelius, o norintiems plačiausio ekskliuzyvų asortimento – „PlayStation“ seriją. Šių konsolių šeimininkai gali mėgautis „God of War“, „Uncharted“ serijomis, populiariuoju „Bloodborne“ ir kitais kompiuteriniais žaidimais.

Modelis irgi yra svarbu

Dar vienas svarbus sprendimas, kurį derėtų apsvarstyti – tai modelio pasirinkimas. Galbūt jau numanote, kurios serijos konsolę pirksite, tačiau reikia atkreipti dėmesį ir į tai, jog kiekviena karta išsiskiria skirtingais modeliais. „PlayStation“ serijai priklausantys aštuntosios kartos modeliai „PS4 Slim“ ir „PS4 Pro“, o „Xbox“ serijos „Xbox One S“ ir „Xbox One X“ modeliai yra puikūs pasirinkimai, leidžiantys mėgautis moderniais „AAA“ bei kitais žaidimais.

Jei norite sutaupyti, „PS4 Slim“ ir „Xbox One S“ – geriausias pasirinkimas, nes jų kaina rinkoje kur kas žemesnė. Be abejo, specifikacijos taip pat šiek tiek atsilieka nuo „PS4 Pro“ ir „Xbox One X“ modelių. Na, o norintiems mėgautis geriausiu, ką gali pasiūlyti „Nintendo“, rekomenduojama įsigyti nešiojamą „Nintendo Switch“ konsolę, kurią prijungus prie namų televizoriaus, galima naudotis kaip namų konsole.

Pirkti naują ar naudotą?

Žaidėjai, kurie nori sutaupyti pirkdami žaidimų įrangą, gali rinktis įsigyti naują ar naudotą konsolę. Pastaruoju atveju, galima nemenkai sutaupyti, nes paprastai žaidimų įranga keičiama kas keletą metų pasirodžius vis naujesnei konsolių kartai. Geros būklės naudota konsolė suteikia tokią pat galimybę mėgautis moderniais „AAA“ žaidimais kaip ir visiškai naujas modelis. Eneba.com svetainėje galima rasti įvairią „Nintendo“, „Sony“ ir „Microsoft“ gamintojų įrangą bei žaidimus, tiek naujus, tiek naudotus. Kai pabos turima įranga ar žaidimai, šiuos galima parduoti svetainėje kitiems žaidėjams, susigrąžinant dalį išleistų pajamų ir netgi užsidirbant papildomai. 

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite