Vakcinacija. Širvintų rajono savivaldybės nuotr.
Angle down Atgal

Ž. Pinskuvienė neslepia pasipiktinimo: kaip paskiepyti žmones, kai vakcinų ministerija neduoda?

Pandemijai tebekaustant visą šalį, viena svarbiausių šiandienos aktualijų išlieka prioritetinių grupių vakcinacija. Ji skirtingose savivaldybėse vyksta labai nevienodai. Vienur žmonės stovi didžiulėse eilėse, kad sulauktų skiepo, kitur vakcinavimas vyksta itin vangiai.

Tiesa, ne visais atvejais taip nutinka vien dėl žmonių nenoro skiepytis. Štai Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė piktinasi – norinčių gauti vakciną rajone pakankamai, tik pačių vakcinų neužtenka. Čia didžiausią akmenį politikė meta į Sveikatos apsaugos ministerijos daržą.

„Kaip paskiepyti žmones, kai vakcinų Sveikatos apsaugos ministerija neduoda? Ir vėl turbūt galioja „myliu – nemyliu“ principas? Nes vieni gauna tiek, kad žmonės net rinktis vakcinos gamintoją gali. O mums prieš savaitgalį praneša, kad bus trijų gamintojų vakcinos, viskam pasiruošta, viskas suorganizuota, o pirmadienį ir antradienį jau gauname laiškus, kad bus tik vieno gamintojo vakcina ir tos labai nedaug. Tiesa, turime dar 250 dozių „Astrazeneca“, kurios, ačiū, bet mūsų senoliai kategoriškai atsisako.

Iš viso šią savaitę gaunamo kiekio „Pfizer“ dar privalome palikti revakcinacijai. Ir belieka vos 200 vakcinų dozių, kai senolių Širvintų rajone yra 4697 (1453 paskiepyti).

Iš planuotų 3 dienų vakcinacijos akcijos, belieka 1“, – stebisi Ž. Pinskuvienė.

Negana to, merė neslepia, kad savivaldybės kasdien sulaukia ministerijos spaudimo vakcinuoti kuo daugiau gyventojų.

„Kasdien iš Sveikatos apsaugos ministerijos ir Statistikos departamento gauname lenteles, kuriose surašoma, kiek 65+ amžiaus gyventojų paskiepyta. Juntame aiškų spaudimą didinti paskiepytųjų skaičius.  Tik tose lentelėse nėra skilčių apie tai, kad skiepyti tiesiog neturime su kuo.

Ir ne skaičiai mums rūpi, o žmonės. Žmonės, kuriuos vieną dieną pakviečiame skiepytis, o kitą dieną jau skambiname visais varpais, kad tokios galimybės nebėra. Žmonės, kurie atvažiuoja iš tolimiausių rajono kampelių, o jiems turime pasakyti – atsiprašome, vakcinos mums neduoda“, – apmaudo neslepia politikė.

Širvintų rajonas buvo pirmasis šalyje, sumanęs kviesti pasiskiepyti visus norinčius gyvos eilės principu. Ž. Pinskuvienė tada teigė, kad neracionalu neišnaudoti kelių šimtų atliekamų dozių „Astrazeneca“ vakcinos. Vyriausybė tokia iniciatyva neliko labai patenkinta ir įpareigojo skiepyti tik prioritetinėms grupėms priskiriamus asmenis.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite