Angle down Atgal

Vytautas Strolia pasaulio taurės persekiojimo rungtyje prasibrovė į dešimtuką

Osle (Norvegija) vykstančio pasaulio biatlono taurės etapo 12,5 km persekiojimo varžybose sėkmingai pasirodė Vytautas Strolia. Iš 15 pozicijos startavęs lietuvis suko tik vieną baudos ratą (šaudymas 0+1+0+0) bei finišą kirto dešimtas.

Į geriausiųjų 10-uką mūsiškis pateko ketvirtą kartą karjeroje – visus sykius tą padarė šiemet.

„Sąlygos tokios, kokios man nelabai patinka – šlapia trasa, košė. Bet slidės buvo paruoštos labai gerai, visos komandos darbas džiugina. Šiandien pavyko startui save motyvuoti psichologiškai ir išėjo visai neblogai, galima pasidžiaugti“, – po finišo sakė V.Strolia.

Varžybose Lietuvos biatlonininkas ne tik neprašovė nė sykio stovėdamas, bet ir visus taikinius užvertė ypač greitai: per 20,4 sek. trečioje šaudykloje bei 20,9 sek. ketvirtojoje.

„Treneriui po varžybų sakiau, kad kai išeina pirmą šūvį padaryti gana greitai, 11-12 sekundę, tada dažniausiai visas šaudymo ritmas geras, išeina šaudyti tvarkingai. Nebūna papildomų minčių, tiesiog atvažiuoji ir nesistengi per daug atsikvėpuoti, o šaudai ir laikai ritmą. Jei pavyksta pirmą šūvį padaryti tvarkingai, tas šaudymas būna užtikrintas, greitas ir taiklus. Diena dienai nelygi, šiandien šaudykloje galėjau susikoncentruoti ir atlikti tokį darbą, kokį moku, be kažkokių didelių klaidų“, – darbu šaudykloje džiaugėsi V.Strolia.

Varžybų nugalėtoju tapo karjerą baigiantis vokietis Erikas Lesseris (0+0+0+0), kuris 9,4 sek. pranoko prancūzą Quentiną Filloną Maillet (0+1+0+0) bei 22,7 sek. – vakar sprintą laimėjusį norvegą Sturlą Holmą Laegreidą (0+1+0+2). V.Strolia nugalėtojui nusileido 1 min. 50,1 sek. Pagal vien tik persekiojimo rungtyje sugaištą laiką, atmetus sprinte įgytą atsilikimą, mūsiškis buvo aštuntas.

Beje, per nepriklausomos šalies istoriją į geriausiųjų 10-uką pasaulio biatlono taurės varžybose Lietuvos atstovas pateko šeštąjį kartą. Iki šių metų tą dukart buvo pavykę padaryti Dianai Rasimovičiūtei.

„Istorija tam ir yra, kad būtų galima ją kurti (juokiasi – aut. past.). Prie visko priprantama. Visą laiką tikėjausi tokių rezultatų, dėl aukščiausių vietų kovoju, treniruojuosi ir stengiuosi. Rezultatas yra adekvatus įdėtoms pastangoms, tikrai nėra kažkoks kosmosas. Jei viskas tvarkingai, jei yra stabilumas, dėl tokių vietų galima kovoti. Pats sau šiemet įrodžiau, jog viskas įmanoma. Įmanoma būti dar aukščiau, tik reikia sunkiai dirbti“, – šyptelėjo V.Strolia.

Bendroje įskaitoje lietuvis pakilo į 26 vietą, pelnęs jau 328 taškus. Už 10 vietą persekiojime anykštėnui atiteko dar 31 įskaitinis taškas. 2021-2022 sezonas baigsis sekmadienį vyksiančiomis 15 km bendro starto lenktynėmis, kuriose varžysis ir V.Strolia.

Moterų 10 km persekiojimo rungtyje Natalija Kočergina atsiliko ratu. Varžybose triumfavo norvegė Tiril Eckhoff (0+1+1+0), 24,9 sek. aplenkusi tautietę Marte Roeiseland (0+0+1+1) bei 50,5 sek. – pirmą kartą šį sezoną ant prizininkių pakylos užkopusią slovakę Pauliną Fialkovą (0+0+0+0).

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite