Angle down Atgal

Vyriausybė nesvarsto riboti gyventojų, skiepijamų „Vaxzevria“ vakcinomis, amžiaus

Epidemiologinei situacijai šalyje gerėjant, Vyriausybė nesvarsto riboti gyventojų, skiepijamų „Vaxzevria“ vakcinomis, amžiaus.

„Kol kas nesvarstome apie amžiaus ribojimą, mūsų pozicija lieka iki šiol nepakitusi, kad šią vakciną siūlome visiems gyventojams, kadangi esame įsivertinę, kad vakcinos nauda viršija galimą žalą“, – per nuotolinę spaudos konferenciją pirmadienį teigė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) kanclerė Jurgita Grebenkovienė.

Viešojoje erdvėje suabejojus „AstraZeneca“ gaminamų skiepų patikimu, kai kurios šalys nusprendė įvesti amžiaus ribą šiam skiepui.

Pirmadienį SAM informavo, kad nuo šiol antros „Vaxzevria“ vakcinos dozės laiką galima paankstinti savarankiškai, tačiau po pirmos dozės turi praeiti ne mažiau kaip keturios savaitės. Sveikatos apsaugos ministerija atkreipia dėmesį, kad galimybė paankstinti antro skiepo laiką yra ribota, nes rinktis galima tik iš registracijos sistemoje esančių laisvų talonėlių, t. y. jei liks laisvų vakcinų iš numatytųjų skirti pirmai dozei.

Gyventojai raginami atsakingai įvertinti poreikį ankstinti antrą „Vaxzevria“ vakcinos dozę ir to nedaryti be svarbių priežasčių, nes vėlesnis antros dozės laikas užtikrina didesnį vakcinos efektyvumą. Klinikinių tyrimų apžvalga rodo, kad daugiau antikūnų ir stipresnis imunitetas susiformuoja, kai antra vakcinos dozė suleidžiama po 9–12 savaičių. Būtent todėl registracijos sistema buvo suprogramuota taip, kad automatiškai paskirtų antrą dozę po maksimalaus gamintojo rekomenduojamo laiko – 12 savaičių.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite