Angle down Atgal

Vyriausybė kovai su epidemija paskirstė beveik ketvirtį milijardo eurų

Vyriausybė trečiadienį iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų šešioms ministerijoms paskirstė 239 mln. eurų. Lėšos skirtos finansuoti koronaviruso pasekmių mažinimo priemones.

„Pagrindinis tikslas – atsižvelgiant į ekonomikos skatinimo ir viruso plitimo sukeltų pasekmių mažinimo planą skirti iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų 238,8 mln. eurų“, – kalbėjo finansų ministras Vilius Šapoka.

234,95 mln. eurų skirti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) darbdavių subsidijoms, ligos išmokoms ir kitoms reikmėms.

Sveikatos apsaugos ministerijai skirta apie 3 mln. eurų, iš jų apie 789 tūkst. eurų – koronaviruso nustatymo laboratoriniams tyrimams.

„Taip pat esame gavę papildomą prašymą iš Sveikatos apsaugos ministerijos dėl 550,9 tūkst. eurų dėl koronos karštosios linijos veiklos užtikrinimo iki šių metų pabaigos. Taigi, šitam pasiūlymui pritariame“, – teigė V. Šapoka.

„Lėšos ir karštajai koronos linijai yra labai reikalingos, apie 15 tūkst. skambučių per parą. Labai ačiū savanoriams, kurie talkina ir dirba“, – replikavo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai skiriami 510 tūkst. eurų pasekmių psichikos sveikatai mažinimo veiksmų plane 2020 metais numatytoms veikloms finansuoti.

Finansų ministerijai skirta 50,9 tūkst. eurų muitinės įstaigų pareigūnams, kurių darbas tiesiogiai susijęs su ekstremaliosios situacijos suvaldymu, priemokoms už darbo krūvį viršijančią veiklą.

Iš valstybės rezervo Kultūros ministerijai 2,8 tūkst. eurų skiriama kompozitoriaus, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Vytauto Barkausko laidotuvių išlaidoms padengti.

Dar 50 tūkst. eurų iš valstybės rezervo numatyta Užsienio reikalų ministerijai humanitarinei pagalbai Baltarusijai teikti.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite