Angle down Atgal

Vyriausybė galėtų daliai žmonių kompensuoti šilumos brangimą

Kylančios šilumos kainos yra pasaulinė tendencija, kurios Lietuva sustabdyti negali, tačiau Vyriausybė gali imtis sprendimų ir kai kurioms gyventojų grupėms kompensuoti dalį šilumos sąskaitų, sako premjerė.

Pasak Ingridos Šimonytės, šilumos kainų augimą lėmė padėtis tarptautinėse rinkose, sudėtinga žiema Europoje ir ekonomikos atsigavimas bei dėl to padidėjusi energijos išteklių paklausa.

„Kainos, kurios nustatomos pagal pasaulines kainas, negali Lietuvoje pasidaryti kažkokios kitokios, nes Lietuva yra to paties pasaulio dalis. Šiuo atveju mūsų interesas imtis tų priemonių, kurios Vyriausybės galioje – ne pakeisti pasaulinę dinamiką, o imtis sprendimų, jei reikia, dėl palengvinimo žmonėms galimybių apmokėti tas sąskaitas, apie tai šiandien kalbėsime“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė I. Šimonytė.

Ji ketvirtadienį susitinka su Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) atstovais.

Kaip BNS teigė asociacijos prezidentas Valdas Lukoševičius, šį šildymo sezoną už šilumą gyventojai mokės daugiau nei pernai. Anot jo, kai kuriuose miestuose šiluma gali brangti iki 20-25 procentų.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite