Angle down Atgal

Vokietijoje po katastrofinių potvynių dingo šimtai žmonių (VAIZDO ĮRAŠAS)

Vakarų Europą nusiaubė smarkūs lietūs, sukėlę potvynius. Tačiau viename Vokietijos regione potvyniai tapo tikra katastrofa. Šiai minutei dingusiais yra laikomi apie keli šimtai žmonių, o apie 100 žuvo.

Skelbiama, kad tai buvo smarkiausios per visą šimtmetį liūtys, kurios ir sukėlė staigius potvynius bei nusiaubė vakarinės Europos dalis, kas paskatino plataus masto gelbėjimo operacijas.

Greitai judantis vandens srautas vakarų ir pietinėje Vokietijoje užliejo ištisus miestus ir kaimus, dėl ko griuvo pastatai, o gyventojai liko įstrigę savo namuose.

Potvynių paveikta taip pat ir Belgija, Prancūzija, Liuksemburgas ir Nyderlandai. Tačiau skaudžiausios pasekmės būtent Vokietijoje.

Vokietijoje labiausiai nukentėjo Reino krašto-Pfalco žemė.

„Kai kuriose vietovėse tokio didelio kiekio lietaus neregėjome 100 metų,“ – CNN sakė Vokietijos orų tarnybos atstovas spaudai Andreas Friedrich. Jo teigimu, „kai kuriose vietovėse matėme daugiau nei dvigubai daugiau nei įprasta kritulių, kurie sukėlė potvynius ir, deja, kai kurių pastatų konstrukcijų griūtį“.

Kartu su Reino kraštu-Pfalcu labiausiai nukentėjo Vokietijos Šiaurės Reinas-Vestfalija ir Saro kraštas, sakė Friedrich.

Ekstremalūs lietaus kritulių kiekiai stebėti nuo trečiadienio iki ketvirtadienio ryto didesnėje vakarų Vokietijos dalyje bei Beniliukso regione, o didžiausi iškritusių kritulių lygiai fiksuoti Šiaurės Reine-Vestfalijoje ir Reino krašte-Pfalce.

Lokaliai tokios smarkios liūtys sukėlė ekstremaliai staigius potvynius. Reifferscheid apylinkėse vos per devynias valandas iškrito įspūdingas 207 milimetrų lietaus kiekis, skelbia „European Severe Weather Database“ (ESWD).

Vokietijos kanclerė Angela Merkel, savo paskutiniojo vizito Vašingtone, DC, metu šiuos mirtinus potvynius apibūdino kaip „katastrofą“.

„Būnant čia, Vašingtone, mano mintys visuomet yra su žmonėmis mūsų tėvynėje,“ – ketvirtadienį, prieš susitikimą su prezidentu Joe Biden, surengtos spaudos konferencijos metu sakė Merkel.

„Šiomis valandomis taikios vietovės išgyvena katastrofą, galima sakyti, tragediją. Smarkios liūtys ir potvyniai yra labai neadekvatūs žodžiai tam apibūdinti – tai kuo tikriausia katastrofa.“

Merkel atstovas spaudai Steffen Seibert išreiškė užuojautų aukų šeimoms. „Esu šokiruotas šios nelaimės, su kuria potvynių regionuose susidūrė tokia gausybė žmonių. Mano užuojauta keliauja visų žuvusiųjų ir dingusių žmonių šeimoms,“ – „Twitter“ rašė Seibert.

Šiaurės Reino-Vestfalijos premjeras ir konservatorių kandidatas poste pakeisti Merkel, Armin Laschet ketvirtadienį apsilankė potvynių nusiaubtose regiono dalyse.

„Su tokiais įvykiais susidursime vėl ir vėl, o tai reiškia, kad mes turime pagreitinti klimato apsaugos priemones Europiniu, federaliniu ir pasauliniais lygiais, nes klimato kaita neapsiriboja tik viena žeme,“ – sakė Laschet.

Skebiama, kad kol kas smarkiausi liūtiniai lietūs Vokietijoje jau baigėsi, nors dar daugiau gausaus lietaus (ketvirtadienį) ir penktadienį prognozuojama pietvakarinėje Vokietijoje, Reino aukštupyje.

15 žuvusiųjų Belgijoje

Kaimyninėje Belgijoje mažiausiai penkiolika žmonių žuvo per potvynius pietiniame Valonijos regione.

Valonijos regionas ribojasi su Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėmis. Potvyniai taip pat sutrikdė nacionalinio Belgijos geležinkelių tinklo „Infrabel“ veiklą ir sustabdė paslaugos teikimą prancūziškai kalbančioje pietinėje šalies dalyje, pranešime spaudai ketvirtadienį paskelbė kompanija.

Į Valoniją paieškos komandas ir transporto priemones pradėjo siųsti Italija. Taip pat ir darbuotojai iš Prancūzijos civilinės saugos agentūros atvyko į Belgijos Lježo provinciją, kad padėtų vykdant atkūrimo ir gelbėjimo operacijas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite