Angle down Atgal

Vokietijoje nebeliks nemokamų COVID-19 testų, siekiant paskatinti gyventojus skiepytis

Vokietijoje nuo spalio nebebus daromi nemokami testai dėl COVID-19, antradienį susitarė regionų vadovai ir federalinė vyriausybė, siekdami paskatinti daugiau žmonių skiepytis nuo šios infekcijos.

Vokietijos vietovėse, kur fiksuojamas didelis sergamumas, lankytis tokiose viešose vietose kaip restoranai, kino teatrai ir sporto salės bus leidžiama tik asmenims, galintiems pateikti neigiamą testą, arba persirgimą ar vakcinacijos statusą patvirtinančius dokumentus.

Tuo metu skiepytis atsisakantys žmonės nuo spalio 11 dienos turės mokėti už įrodymą, kad jie nėra užsikrėtę, arba susilaikyti nuo dalies visuomeninio gyvenimo.

Testavimo ar vakcinacijos įrodymas bus reikalingas, kai tik septynių dienų sergamumas kurioje nors žemėje pasieks 35 atvejus 100 tūkst. žmonių.

Vaikai ir žmonės, kurie dėl sveikatos būklės negali skiepytis, toliau galės testuotis nemokamai.

Vokietijoje septynių dienų sergamumas antradienį siekė 23,5 atvejo 100 tūkst. žmonių, tačiau keliuose regionuose, įskaitant Berlyną ir Hamburgą, jau buvo peržengta 35 atvejų riba.

Daugiausiai gyventojų turinčioje Europos šalyje, kur imunizacijos kampanijos įkarščiu per parą buvo sušvirkščiama per 1 mln. vakcinos dozių, skiepijimo tempai nuo to laiko gerokai sulėtėjo.

Iki šiol Vokietijoje bent viena doze paskiepyta 52 mln. žmonių – 62,5 proc. gyventojų. Tačiau kanclerė Angela Merkel pareiškė besitikinti, kad bus imunizuota dar 15–20 proc. piliečių.

„Kiekvieno pareiga yra... skatinti vakcinaciją, kur tik įmanoma“, – sakė A. Merkel, ragindama „visus pasiskiepijusius... paskatinti taip pasielgti žmones savo draugų ir artimųjų ratuose bei sporto klubuose“.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite