Angle down Atgal

Vokietijai smogė katastrofiniai potvyniai (VAIZDO ĮRAŠAS)

Po ypač smarkių liūčių vakarinėje Vokietijoje kilo neregėti potvyniai.

Pranešama, kad 19 žmonių žuvo, taip pat žuvo 2 ugniagesiai gelbėtojai, tačiau skaičius nuolat kinta. Dar kelios dešimtys žmonių yra dingę.

Skelbiama, kad į Reiną įtekanti Ahro upė tiesiog „sprogte išsprogo“ iš savo krantų ir galingu srautu sugriovė šešis pastatus. Dar 25 pastatai Šuldo regione yra rizikoje sugriūti.

Daugybė žmonių yra įkalinti ant savo namų stogų, ant kurių jie bėgo mėgindami gelbėtis. Bėda ta, kad nemažai vietovių liko atkirstos nuo pasaulio, kuomet kelius ne tik užtvindė potvynių vanduo, bet ir purvo nuošliaužos.

Remiantis theguardian.com, per 48 val. kai kuriose Vokietijos dalyse iškrito 148 litrai lietaus į vieną kvadratinį metrą, kur įprastai per visą liepos mėnesį iškrinta tik apie 80 litrų.

Vyksta didžiulės žmonių gelbėjimo operacijos. Gelbėtojams padeda ir 200 karių.

Meteorologai skelbia, kad kritulių kiekis per pastarąsias 24 valandas buvo beprecedentis. Gausių kritulių sulaukė ne tik Vokietija, bet ir Prancūzija, Belgija bei Nyderlandai. Visa tai nutiko po regione vyravusių alinančių karščių.

Visai neseniai skaudi nelaimė nutiko Čekijoje, kur taip pat po karščių bangos susiformavo galinga stichija — viesulas, nušlavęs nuo žemės paviršiaus visą kaimą.

Panašu, jog ekstremalūs reiškiniai Europoje (ir visame pasaulyje) tik stiprėja ir dažnėja. Apie tai ne kartą įspėjo ir mokslininkai, ragindami kuo skubiau imtis ryžtingų veiksmų kovoje su klimato kaita.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite