Angle down Atgal

VMVT: nuo rugsėjo pradžios buvo vykdomi 128 tyrimai dėl nelegalaus veisimo, netinkamo elgesio su gyvūnais

Nuo rugsėjo pradžios buvo vykdomi 128 tyrimai dėl daugiau kaip 400 šunų galimo nelegalaus veisimo, žiauraus elgesio su gyvūnais ir jų kankinimo bei netinkamų laikymo sąlygų, nurodo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Tarnybos teigimu, 19 atvejų inicijuoti tyrimai dėl galimos nelegalios veisėjų veiklos ir žiauraus elgesio su gyvūnais. Iki šios savaitės pradžios 120 VMVT jau pabaigė – gyvūnų laikytojams skirtos atitinkamos nuobaudos pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, siekiančios 625 eurus, priklausomai nuo konkrečios situacijos aplinkybių ir padaryto pažeidimo.

„Šiuo metu VMVT dar tęsia 7 plačios apimties tyrimus, kurių metu nustatyta itin daug ir grubių gyvūnų laikymo sąlygų pažeidimų. Be to, VMVT duomenimis, ikiteisminio tyrimo institucijos toliau vykdo 4 ikiteisminius tyrimus dėl galimo žiauraus elgesio su gyvūnais augintiniais, kai gyvūnai dėl laikytojų kaltės buvo suluošinti ar nugaišo“, – teigia VMVT.

Kol minėti tyrimai nėra pabaigti, gyvūnų konfiskavimo procedūros negali būti užbaigtos. Iki įsiteisės priimti sprendimai, laikinoje savivaldybių globoje, užtikrinant tinkamą priežiūrą ir saugią aplinką, šiuo metu yra laikomi 222 gyvūnai.

Tarnyba teigia, kad užtikrina tolesnį inspektorių budėjimą 24 valandas per parą, nors pastarosiomis savaitėmis gaunamų pranešimų skaičius gerokai sumažėjęs. Pasitvirtinančių pranešimų taip pat sulaukiama kur kas mažiau.

„Paskutinis patikrinimas dėl galimai neteisėtai veisiamų gyvūnų augintinių buvo atliktas praėjusią savaitę Jonavoje, kur dalyvaujant policijos pareigūnams, Jonavos rajono savivaldybės administracijos specialistams ir gyvūnų globos organizacijų atstovams laikinai globai dėl netinkamų laikymo sąlygų perduoti 38 šunys“, – nurodo VMVT.

Pastarosiomis dienomis taip pat išaiškintas atvejis, kai iš Baltarusijos į Lietuvą keliaujantis asmuo su savimi vežėsi 5 šuniukus su galimai suklastotais įrašais dokumentuose. Medininkų pasienio veterinarijos posto pareigūnas, atlikęs gyvūnų augintinių fizinį tikrinimą, nustatė, kad gyvūnai augintiniai buvo netinkamai paženklinti. Vežti šunys sulaikyti pasienio poste, o muitinės pareigūnai nelegaliai gyvūnus augintinius vežusiam asmeniui skyrė administracinę nuobaudą. Teisės aktai numato, kad bauda už šį nusižengimą siekia nuo 1 200 iki 3 900 eurų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite