Angle down Atgal

Viskas, ką reikėtų žinoti apie kepsnines

Kokia kepsninė arba grilis yra jums tinkamiausi?

Tai nulems keletas veiksnių. Svarbiausi renkantis kepsninę yra jūsų gyvenimo būdas, skonis ir biudžetas. Visgi, ar geriau pataupyti ir po kelių metų vėl pirkti naują kepsninę, ar skirti daugiau pinigų ir įsigyti kepsninę, kuria naudosis ir ateities kartos? Žinoma, kaina nėra vienintelis veiksnys – būtina atkreipti dėmesį į grilio funkcionalumą, universalumą, jums patinkantį dizainą. Pirkdami lauko kepsninę nepamirškite pasidomėti ir kuru ir kokios bus sąnaudos. Bet kuriuo atveju, lauko BBQ yra tikras malonumas visiems.

 

Dujiniai griliai

Labai populiarus prietaisas yra dujinis lauko grilius. Lyginant su elektrinėmis kepsninėmis, dujiniai bbq greitai įkaista, jų kuro sąnaudos yra gerokai mažesnės, taip pat paprasčiau reguliuoti temperatūrą.

Vis dėlto, šie griliai savo savybėmis nepranoksta keraminių kepsninių. Dujinio tandyro paviršius greitai įkaista, tad nėra labai saugus, jame maistas gali išsausėti ir apskirtai šis lauko grilis nėra toks universalus kaip keraminė lauko kepsninė. Jame maisto neišrūkysite, taip pat negalėsite naudoti kaip orkaitės.

Dujų kepsninės privalumai yra tai, kad ji yra patogi, taip pat patrauklaus dizaino. Geros kokybės dujinio griliaus kaina prasidės nuo ~1500 eurų.

Tačiau šios lauko kepsninės taip pat turi ir trūkumų. Vienas didžiausių yra tai, kad patogumui didėjant skonis prastėja, kadangi ant grotelių kepto maisto skonis atsiranda tik išgaravus išlašėjusioms maisto sultims. Taip pat, kadangi metaliniai išspinduliuoja labai daug karščio, juose ruošiamas maistas labai išsausėja.

Galiausiai, jei jūsų kiemas nedidelis, teks gerai pagalvoti, kur pastatyti nemažą kepsninę, o pamiršę patikrinti dujų baką galite vidury vakarėlio likti be kuro.

Šašlykinė – grilius

Vienas mėgstamiausių maisto kepimo prietaisų yra šašlykinė. Ji – itin paprasto dizaino ir lengvai naudojama, tad dažnas lietuvis važiuodamas į gamtą į bagažinę įsimeta ir ją. Deja, šio tipo lauko kepsninės nėra itin visapusiškos. Šiek tiek įvairesnio maisto paruošite šašlykinėje su dangčiu, išnaudodami joje judantį įkaitusį orą.

Kepant atviroje šašlykinėje ir nuo mėsos ant anglių varvant riebalams yra nemaža grėsmė maistą prideginti. Tuo rūpintis neteks naudojant Big Green Egg kamado kepsninę.

Lauko kepsninės ir griliai, kūrenami anglių briketais

Kepant šiuose lauko BBQ jūsų maistas įgaus malonaus anglių aromato, šios kepsninės taip pat yra nebrangios, jų kaina prasideda nuo vos 40 eurų.

Visgi, įkaitinti šias anglių briketais kūrenamas kepsnines prireiks nemažai laiko – apie 30 – 40 min., o kadangi dažniausiai šie griliai neturi termometro, tikslią temperatūrą nustatyti sunku. Galiausiai, kaip ir kitos metalinės kepsninės, dėl išspinduliuojamo karščio jos sausina maistą ir kelia pavojų nusideginti.  

Keraminės Big Green Egg kamado kepsninės

Mėgstate maistą ruošti lauke ir tobulas skonis jums svarbiausias? Rinkitės keramikinę Big Green Egg lauko kepsninę.

Natūralių gabalinių anglių ir oro srautų derinys užtikrins nepamirštamą skonį, o net ir kepdamas aukštoje temperatūroje maistas išliks sultingas.

Šioje kepsninėje temperatūrą galite rinktis nuo 70 iki 350 °C, grilį taip pat galite naudoti kaip orkaitę arba rūkyklą. Big Green Egg grilis įkaista vos per 15 – 20 min. ir užima nedaug vietos jūsų kieme ar terasoje.

Išsiaiškinus skirtingų kepsninių privalumus ir trūkumus apsispręsti bus lengviau. Ilgaamžiškumas ir galimybė gaminti itin gardžius patiekalus yra itin svarbūs. Pasitikėkite savo vidiniu balsu – jis jums pašnabždės teisingą atsakymą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite