Angle down Atgal

Visi apdraustieji medicininės reabilitacijos paslaugas gaus nemokamai

Seimas šią savaitę priėmė pataisas, pagal kurias visi apdraustieji medicininės reabilitacijos paslaugas gaus nemokamai.

Sveikatos draudimo įstatyme įtvirtinta, kad medicininės reabilitacijos paslaugos apdraustiems asmenims bus teikiamos pagal indikacijas bei biosocialinių funkcijų sutrikimo ar ligos sunkumo laipsnį, nepaisant jų socialinės grupės.

Taip pat nustatyta, kad už medicininės reabilitacijos paslaugas bus mokama 100 proc. bazinės kainos, o už sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo paslaugas – 90 proc. bazinės kainos, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

90 proc. sanatorinio gydymo paslaugų bazinės kainos bus apmokama už vaikų iki septynerių metų gydymą, taip pat už asmenų iki 18 metų, kurie teisės aktų nustatyta tvarka pripažinti neįgaliaisiais, gydymą.

Numatyta, kad pataisos įsigalios nuo birželio.

Pagal šiuo metu galiojančias nuostatas, medicininės reabilitacijos paslaugos kompensuojamos tik vaikams iki 18 metų, asmenims, kuriems nustatytas 0–25 proc. darbingumo lygis, dar asmenims, sulaukusiems senatvės pensijos amžiaus, kuriems nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, arba asmenims, kurie yra siunčiami baigti gydymo po sunkios ligos ar traumos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite