Angle down Atgal

Virtuali pažintis su Šiaulių „Aušros“ muziejumi

Visoje šalyje paskelbus karantiną, kurio metu draudžiamas ir kultūros įstaigų lankymas, Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniai turėjo užverti duris. Laukiant karantino pabaigos, „Aušros“ muziejų galima pažinti virtualiai.

Lietuvos integralioje muziejų informacinėje sistemoje (LIMIS) publikuojami duomenys apie suskaitmenintus Lietuvos muziejų eksponatus. Šiaulių „Aušros“ muziejus jau ne vienerius metus sėkmingai dirba su LIMIS sistema ir kiekvieną mėnesį pateikia naujus duomenis apie saugomus eksponatus. Kelias dešimtis tūkstančių „Aušros“ muziejų eksponatų rasite naršydami čia –https://sam.limis.lt/.

Šiaulių miestą ir jo istoriją taip pat galima pažinti, naudojantis kitomis virtualiomis platformomis. Muziejininkų sukurti interaktyvūs maršrutai bei virtualios parodos supažindins su Šiaulių archeologija, žydų paveldo objektais, Zubovų dvarų sodybomis, Šiaulių apskrities piliakalniais, 1863 m. sukilimu. Informaciją apie maršrutus rasite čia – https://www.ausrosmuziejus.lt/virtualiosios-parodos/.

2003–2005 m. Šiaulių „Aušros“ muziejaus ir Šiaulių regiono televizijos „Splius“ darbuotojai sukūrė dokumentinį pasakojimą apie Šiaulių praeitį, miesto gatvių, namų ir juose gyvenusių žmonių istorijas. Ciklo „Įdomioji Šiaulių istorija“ laidas galima rasti Youtube kanale – https://www.youtube.com/channel/UCxUFn9QxzsQeArcyLVFd7Ag

Taip pat veikia Youtube kanalas „Šiaulių „Aušros“ muziejaus audiogidai“, kuriame galima rasti audiogidus muziejuje veikusiai parodai „Daiktai, kurie kalba“ –

Šiuo metu muziejininkai įgyvendina projektą „Virtualus muziejus“ ir dar šiemet pristatys 2 naujus virtualius turus. Vienas jų supažindins su Chaimo Frenkelio vila, kitas – su Žaliūkių malūnininko sodybos, Venclauskių namų, Fotografijos, Dviračių, Radijo ir televizijos muziejų erdvėmis. Šie virtualūs turai leis apžiūrėti ekspozicijas ir daugiau sužinoti apie ten esančius eksponatus, išgirsti gido pasakojimą ir kt. Fotografijos muziejuje bus įdiegtas specialiai mažiesiems lankytojams sukurtas audiogidas nuolatinėje ekspozicijoje. Šiuo metu veikia du ankščiau sukurti virtualūs turai:

Chaimo Frenkelio vilos – http://virtualusgidas.lt/turai/vila/index.html

Žaliūkių malūnininko sodybos – http://virtualusgidas.lt/turai/malunas/index.html.

Verta paminėti, kad be naujų virtualių turų, Šiaulių „Aušros“ muziejininkai prisideda ir prie virtualių pasakojimų platformos „Mano ir mūsų istorija“ kūrimo. Tai interneto svetainė, skirta visiems, besidomintiems savo, šeimos, giminės, krašto bei valstybės istorija. Čia kiekvienas vartotojas ne tik ras gausybę atminties institucijose saugomos medžiagos, sugrupuotos į įvairias temas apie svarbius ir reikšmingus mūsų ir valstybės gyvenimo įvykius ar reiškinius, bet ir pats galės dalintis savo asmeniniais pasakojamais, įkelti fotografijas, vaizdo ir garso medžiagą, komentarus ir tekstus iš savo archyvų ir taip papildyti kolektyvinę istoriją savo asmeniniais pasakojimais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite