Angle down Atgal

Vilniaus savivaldybė žada atlikti papildomus sovietinių daugiabučių patikrinimus

Vilniuje penktadienį nukritęs daugiabučio balkonas parodė, kad sovietmečiu statyti daugiabučiai nėra visiškai saugūs, todėl sostinės savivaldybė ketina atlikti papildomus patikrinimus, kad panašios situacijos nepasikartotų, teigia Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis.

„Kaip visi matome šiuo atveju, jie 100 proc. saugūs nėra. Jie buvo statyti jau prieš gerus 50 metų ir dar seniau. Be abejo, kad tuos pastatus reikia tinkamai eksploatuoti. Jų plokščių tarpusavio sujungimai suvirinti (...) Šie sujungimai dažnai paveikiami korozijos dėl netinkamos pastato priežiūros. Šiuo atveju tie sujungimai suiro“, – LRT radijui šeštadienį sakė M. Pakalnis.

„Tai labai stiprus signalas, kad laikas ypač susirūpinti tokių pastatų priežiūra, nes tokių pastatų turime daug“, – pridūrė jis.

 Pasak M. Pakalnio, šiuo atveju didžiausia atsakomybė tenka pastatų ir butų savininkams.

„Jau šiandien kalbėjome su mūsų žmonėmis, kurie atsakingi už pastatų priežiūra. Jie patvirtino, kad, įvykus tokia faktui, tie patikrinimai bus daromi. Iš kitos pusės, turime suprasti tai, kad pastato priežiūra, pastato eksploatavimas yra pirmiausia paties savininko reikalas“, – pabrėžė Vilniaus miesto vyriausiasis architektas.

Balkonas nuo Architektų gatvėje esančio penkiolikto daugiabučio namo aukšto nulūžo ir nukrito penktadienį apie 16.50 valandą. Krisdamas jis apgadino žemesnių aukštų balkonus. 

Žmonės įvykyje nenukentėjo. 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite