Angle down Atgal

Vilniaus miesto muziejui bus ieškomas vadovas

Sostinės tarybai priėmus sprendimą steigti Vilniaus miesto muziejų, ieškoma, kas vadovaus ir kurs svarbiausią miesto muziejų. Jau po poros savaičių bus skelbiamas direktoriaus (-ės) konkursas, tad pretendentai gali pradėti ruoštis. Vilniaus miesto muziejus bus įdomus ne tik tradicinėms tikslinėms auditorijoms – turistams ir mokiniams, bet pirmiausiai patiems Vilniaus gyventojams, besidomintiems miesto praeitimi ir ateitimi.

Muziejaus vadovui ar vadovei bus keliami ambicingi tikslai – šiuolaikinis miesto muziejus turės tapti atviro tarpkultūrinio dialogo erdve, naujo tipo ekspozicijos turės įtraukti bendruomenę į veiklas muziejuje, kuriamą išskirtinį turinį ir kultūrines praktikas – paskaitas, konferencijas, kokybiškas edukacijas, spręsti identiteto, socialines ir politines problemas, vienyti. Muziejuje bus įprasmintas ir Vilniaus 700 metų jubiliejus.

Vilniaus miesto muziejus bus atsakingas ir už sistemingą žinių apie sostinės istoriją, kultūrą, urbanistiką ir architektūrą, socialinius ir demografinius procesus, bendruomenes ir kitus miesto gyvenimo aspektus, kaupimą ir mokslinį tyrinėjimą, šiuolaikišką jų pristatymą, taigi – tolesnį susidomėjimo Vilniumi ir pilietiškumo skatinimą.

Muziejui numatytas įpareigojimas rinkti informaciją apie kitose atminties institucijose esančią, miesto istorijos tyrimams aktualią, medžiagą, įkurti ir palaikyti atviro Vilniaus pažinimo centrą.

Jeigu susidomėjote šia pozicija ir turite aukštąjį universitetinį išsilavinimą (magistro kvalifikacinį laipsnį), vadovaujamo darbo patirties ir išmanote Lietuvos ir užsienio muziejų sistemas – kviečiame jau dabar ruoštis konkursui, sekti informaciją savivaldybės interneto tinklapyje www.vilnius.lt/karjera ir ruoštis pateikti savo viziją, koks turėtų būti Vilniaus miesto muziejus. Atranką vykdys savivaldybės suburta komisija.

Vilniaus miesto muziejaus vadovas(-ės) turės unikalią galimybę sukurti naują organizaciją ir suburti savo darbuotojų komandą, prisidėti kuriant naują Lietuvos sostinės istorijos ir kultūros pasakojimą, pritaikyti inovatyvias edukacijos, darbo su auditorijomis, muziejininkystės ir bendradarbiavimo idėjas. Kviečiame ruoštis!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite