Viešąsias erdves gaivinantis „Burbuliatorius“ pirmą kartą subūrė ir skaitsgiriečius. Nuotr. E. Šivickaitės
Angle down Atgal

Viešąsias erdves gaivinantis „Burbuliatorius“ pirmą kartą subūrė ir skaistgiriečius

Šiemet Joniškio kultūros centro Skaistgirio skyrius, vaikų ir jaunimo teatras „Bendraamžiai“, Joniškio sporto centras gegužės 31-osios pavakarę pirmą kartą sukvietė Skaistgirio seniūnijos gyventojus pasitikti neskubančią vasarą ir originaliai paminėti Europos, Lietuvos jaunimo metus.

 

Renginyje galėjo dalyvauti kiekvienas: tereikėjo atsinešti muilo burbulų indelį, lauko žaidimų, pakviesti artimuosius ir draugus kartu praleisti laiką. Renginio organizatoriai pasirinko J. Viliūno parką ir Skaistgirio kultūros namų estradą kaip burbuliavimo vietą. Pasak vieno iš renginio organizatorių, Joniškio kultūros centro Skaistgirio skyriaus meno vadovo Mariaus Vitkausko, kolektyvinis kūrybinis veiksmas gali atgaivinti viešąsias miestelio erdves, kurti emocinį ryšį tarp skirtingų kartų atstovų, dalyvaujant bendrose veiklose. Joniškio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Bendraamžiai“ režisierė Rasa Ripskienė kalbėjo, kad „Burbuliatorius“ yra būtent ta iniciatyva, kur savo gebėjimus gali atskleisti jauni žmonės. „Iniciatyva buvo atvira kiekvienam Skaistgirio seniūnijos gyventojui. Atvirumas skirtingų įsitikinimų, amžiaus, lyties žmonėms yra esminis viešųjų erdvių bruožas. Viešosios erdvės pirmiausia turi būti skirtos ne oficialiems paradams, o susitikimo tarp skirtingų miestelio gyventojų grupių vieta“, - sakė R. Ripskienė.

Skaistgirio jaunimo atstovė Smiltė Rapečkaitė į sceną vieną po kito kvietė kolektyvus ir atlikėjus. Renginio metu su muzikine programa pasirodė jaunosios Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos gitaristės (vad. Ž. Žalakis), Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centro ir šokių studijos „Salida“ jaunimo grupės (vad. D. Katinienė), Joniškio moterų asociacijos ansamblis „Lelija“ (vad. A. Vasiliauskienė), grupė „Akustika“ (vad. M. Vitkauskas), Joniškio kultūros centro dainavimo studijos „ETC“ solistė Amilė Apinytė (vad. D. ir M. Juknos) ir praeityje garsios grupės „Velykų rytas“, roko grupės „M.E.S“ narys, seniai scenoje matytas muzikantas Rimantas Briedis. Miestelio gyventojai buvo pakviesti kartu su šokių studija „Salida“ sušokti keletą bendrų šokių, skirtų taikai ir draugystei. Į juos aktyviai įsitraukė renginio žiūrovai, o jiems sėdėti neleido šokių mokytoja Daiva Katinienė. Sušoktas ir septintojo dešimtmečio šokis „Letkis“.

Prie estrados mažieji miestelio gyventojai piešė kreidelėmis, pūtė muilo burbulus, žaidė ir dalyvavo kūrybinėse veiklose su „Bendraamžių“ aktoriais. Jaunimas ir vyresnieji rankos taiklumą išbandė Joniškio sporto centro organizuotose petankės varžybose. Šešias komandas įveikė ir varžybų nugalėtoja tapo Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos Dienos užimtumo centro komanda. Ji apdovanota sušinės „Nori suši“ įsteigtu prizu. Petankės varžybų dalyvių geografija buvo plati – skaistgiriečiai, daukšiškiai, joniškiečiai ir Jurdaičių gyventojai.

Skaistgiryje vykusį „Burbuliatorių“ šiemet iš dalies rėmė Joniškio rajono savivaldybė, sušinė „Nori suši“, Joniškio kultūros centras.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite