Angle down Atgal

Vienoje sistemoje pradedami skelbti visos šalies viešųjų finansų duomenys

Ketvirtadienį vienoje svetainėje pradedami skelbti visos šalies viešųjų finansų struktūrizuoti duomenys.

Kaip pranešė Finansų ministerija, svetainėje www.lietuvosfinansai.lt pradedama skelbti, kiek mokesčių ir kitų pajamų surenkama į šalies biudžetą ir kur šios lėšos išleidžiamos, kiek vertas yra šalies turtas bei kokie yra įsipareigojimai.

Ministerija nurodo, kad pirminėje informacinės sistemos „Atviri Lietuvos finansai“ versijoje šiuo metu galima rasti kiek daugiau nei 3,5 tūkst. viešojo sektoriaus subjektų finansines ataskaitas, 479 valstybės biudžetinių įstaigų biudžeto vykdymo duomenis, tarp kurių – beveik 291 tūkst. mokėjimų pavedimų ir daugiau kaip 13 tūkst. prekių ar paslaugų teikėjų, taip pat visų savivaldybių, „Sodros“ bei Privalomojo sveikatos draudimo (PSDF) fondų biudžetų vykdymo duomenis.

„Sukūrėme portalą „Lietuvos finansai“, ir čia kiekvienas Lietuvos gyventojas, kiekvienas žurnalistas, kiekvienas pilietiškai nusiteikęs žmogus galės prisidėti prie efektyvesnio, skaidresnio valstybės lėšų valdymo. Šiame portale atvirai, patogiai, skaidriai pateikiami tiek bendri valstybės finansų duomenys, tiek apie kiekvieną instituciją. Tikrai labai didelis duomenų kiekis, pateikta labai detaliai, galima analizuoti visais įmanomais pjūviais“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas Žydrūnas Bartkus sakė, kad šis žingsnis padės kurti antikorupcinę aplinką visoje valstybėje.

„Tikiuosi, kad nesustosime ir duomenų atvėrimas tęsis, ir, ko laukia tarptautiniai vertintojai – tai viešųjų pirkimų duomenų atvėrimo“, – sakė Ž. Bartkus.

Projekto „Atviri Lietuvos finansai“ vadovė Rasa Kavolytė sakė, kad ir dabar biudžetinių įstaigų internetinėse svetainėse pateikiama daug finansinės informacijos, tačiau ji yra sunkiai suvokiama.

Jos teigimu, kuriant projektą, buvo konsultuojamasi su nevyriausybinėmis organizacijomis, analizuota užsienio šalių patirtis.

„Atveriami visų viešojo sektoriaus subjektų, biudžetinių įstaigų, mokyklų, darželių, ligoninių finansiniai duomenys, kurie parodo, koks subjekto turtas, kiek uždirba pajamų, kiek patiria sąnaudų. Pateikiami susisteminti savivaldybių duomenys“, – sakė R. Kavolytė.

Svetainė startuoja bandomuoju režimu, visuomenė kviečiama susipažinti ir teikti pasiūlymus bei rekomendacijas dėl jos tobulinimo.

Projekto vertėjo siekia 580 tūkst. eurų, iš jų 493 tūkst. eurų sudaro ES lėšos.

Ministerija teigia, kad, atverdama tokios apimties svetainę, Lietuva tampa viena iš daugiausiai finansinių duomenų atveriančių šalių.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite