Angle down Atgal

Vidaus reikalų ministrė: likviduojamų įstaigų darbuotojai turės ieškoti kito darbo

Vidaus reikalų ministerijai pavaldžių ir likviduojamų įstaigų darbuotojai turės ieškoti kito darbo, teigia ministrė Agnė Bilotaitė.

„Yra sutarta dėl metų laiko pereinamojo laikotarpio ir manome, kad per šituos metus bus tikrai rasti sprendimai ir žmonės galės rasti vietą kitur, nes yra tikrai neūkiška laikyti vien dėl to šituos objektus“, – trečiadienį žurnalistams sakė ministerijos vadovė.

Likviduoti per ateinančius metus ketinama Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmus, Druskininkuose esantį valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centrą „Dainava“, Palangoje įsikūrusį poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“.

Jų pastatai bei kitas turtas bus perduotas Turto bankui.

Taip pat likviduoti ketinama ir nemokiu pripažintą Bendrystės ir socialinių inovacijų centrą, tačiau jo veiklos turėtų būti tęsiamos kitomis formomis, o Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia – likti pavaldi ministerijai.

Perduoti policijos žinion ketinama Reprezentacinį pučiamųjų orkestrą. Jo darbuotojai turėtų išsaugoti darbo vietą.

„Natūralu, reorganizacijos būdu žmonės pereina“, – sakė ministerijos kanclerė Jovita Petkuvienė.

Jos teigimu, iš viso likviduojamose įstaigose dirba apie 250 žmonių.

Pareigūnai galės rinktis poilsio vietą

Ministrė tikina, kad panaikinus minėtas sanatorijas, bus didinamas finansavimas pareigūnų sveikatingumui ir reabilitacijai, o pareigūnai galės pasirinkti, kur pailsėti nuo tarnybos.

Pasak vidaus reikalų ministrės, to norėtų patys pareigūnai.

„Pareigūnui atsiras galimybė rinktis. Šiandien jis tokios galimybės neturi. Atliekant analizę, mes turėjome galimybę pasikalbėti ne su vienu pareigūnu, gauti atgalinį ryšį ir tikrai buvo išsakytas poreikis ir noras pasirinkti vietą, kur jis norėtų gauti sveikatingumo ir reabilitacijos paslaugas“, – teigė A. Bilotaitė.

Jos teigimu, ministerijai priklausančios sanatorijos gyvena iš komercinės veiklos ir tik nedidelė dalis jų teikiamų paslaugų tenka pareigūnams.

Tuo pačiu siekiama padidinti sanatorijose besilankančių pareigūnų skaičių iki 10 proc. nuo 15 tūkst. per metus, kadangi dabar šis skaičius yra bene keletą kartų mažesnis.

Ministrė kol kas neatsakė, kiek tiksliai lėšų ruošiamasi skirti pareigūnų poilsiui.

„Mes šiuo metu skaičiuojame, viskas priklausys nuo paketo. Esame sutarę, kad per 2022-uosius su profsąjungomis su pareigūnais susidėliosime modelį, algoritmą, poreikį ir tada turėsime aiškią, konkrečią sumą“, – sakė vidaus reikalų ministrė.

Siūlymą atsisakyti minėtų įstaigų pateikė A. Bilotaitės sudaryta Viešojo valdymo tobulinimo grupė. Sprendimas atsisakyti viešųjų įstaigų priimtas taip pat atsižvelgiant ir į 2016 metais Konkurencijos tarybos išsakytas pastabas.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite