Angle down Atgal

Viceministrė: kol kas dar nėra aišku, kaip dažnai reikės skiepytis nuo COVID-19

Sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė-Motiejūnienė teigia, kad kol kas dar nėra aiškios schemos, pagal kurią gyventojams tektų skiepytis nuo COVID-19. Viceministrės teigimu, žinoma tik tai, kad trečioji sustiprinamoji dozė yra reikalinga, praėjus maždaug 6 mėnesiams po vakcinacijos.

„Turbūt šiandien nepasakytume aiškios schemos, šiandien žinome, kad po 6 mėnesių yra reikalinga sustiprinamoji dozė“, – trečiadienį Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje sakė A. Bilotienė-Motiejūnienė.

„Šiuo metu vyksta ilgalaikis stebėjimas. Bet kokia nauja vakcina turi ne tik saugumą ir veiksmingumą, bet žiūrima ir kiek laiko vakcina veikia. Iš darytų tyrimų ir duomenų matome, kad po 6 mėnesių antikūnų skaičius sumažėjęs, vyresnio amžiaus asmenims – mažėja greičiau. Todėl sustiprinamoji dozė būtų reikalinga“, – sakė viceministrė.

Trečiadienį Vyriausybėje ekspertai aptarė vakcinų efektyvumą prieš delta atmainą. Ekspertų teigimu, atliktas tyrimas rodo, kad vakcinuoti asmenys turi dešimt kartų mažesnę riziką dėl COVID-19 atsidurti ligoninėje, taip pat, kad 5 kartus sumažėja galimybė užsikrėsti. Šie duomenys pateikti analizuojant „Pfizer“ gamintojo vakcinos „Comirnaty“ efektyvumą.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite