Angle down Atgal

Vėl atversta jurbarkiškės sumušimo ir prievartavimo byla: kaltinamasis turi kitą advokatą, šis kalba apie naują tyrimo aspektą

Penktadienį Klaipėdos apygardos teisme atversta nepilnametės iš Jurbarko sumušimo ir prievartavimo byla. Bylą apeliacinės instancijos teismui iš naujo nagrinėti grąžino Lietuvos Aukščiausiasis Teismas. Uostamiestyje su kitu advokatu nei anksčiau į teismą atėjęs vaikinas visiškai pripažįsta padaręs nusikaltimą.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) gegužės pradžioje nusprendė iš naujo grąžinti Klaipėdos apygardos teismui nagrinėti nepilnametės iš Jurbarko sumušimo ir prievartavimo bylą.

Tuomet išnagrinėjus skundus nuspręsta, kad byloje buvo nepagrįstai taikomas sutrumpintas įrodymų tyrimas, o, jo pagrindu, nepagrįstai sutrumpinta ir nuteistajam skirta bausmė.

Taip pat akcentuota, kad byloje atliktas įrodymų tyrimas savo apimtimi ir kokybe neatitiko apeliaciniuose skunduose nurodytų argumentų.

Jurbarkietis Mantas atvyko į teismo posėdį / R. Rumšienės/LRT nuotr.
Jurbarkietis Mantas atvyko į teismo posėdį / R. Rumšienės/LRT nuotr.

Šiuo sprendimu LAT visiškai patenkino nukentėjusiųjų skundą ir iš dalies patenkino – prokuroro. Kadangi byla buvo grąžinta apygardos teismui, dalies kitų skunduose nurodytų argumentų apie galimus pažeidimus Aukščiausiasis Teismas nenagrinėjo.

Tauragės apylinkės teismas šioje rezonansinėje byloje kaltu dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, seksualinio prievartavimo bei sveikatos sutrikdymo pripažintam taip pat nepilnamečiui vaikinui skyrė galutinę trejų metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant trejiems metams.

Apeliacine tvarka bylą nagrinėjęs Klaipėdos apygardos teismas nuteistajam papildomai skyrė įpareigojimą – vienus metus dalyvauti elgesio pataisos programoje bei dvigubai padidino nukentėjusiajai priteistą neturtinės žalos sumą. Šiuos nuosprendžius LAT tuomet apskundė tiek prokuroras, tiek nukentėjusieji.

Penktadienį Klaipėdos apygardos teisme vėl atversta didelio atgarsio visuomenėje sulaukusi byla.

Jurbarkietis Mantas atvyko į teismo posėdį / R. Rumšienės/LRT nuotr.
Jurbarkietis Mantas atvyko į teismo posėdį / R. Rumšienės/LRT nuotr.

Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Aurelijus Stanislovaitis prieš teismo posėdį sakė, kad penktadienį turėtų būti sprendžiamas klausimas dėl įrodymų tyrimo.

Prokuroras nebuvo linkęs prognozuoti, kiek galėtų trukti procesas, tačiau pastebėjo, kad eigą gali apsunkinti tai, kad apklausti visus vakarėlyje dalyvavusius jaunuolius, kurie dabar yra abiturientai, o šiuo metu vyksta egzaminų sesija.

„Liudytojai – visi dalyvavę. Per dvi dešimtys vaikų ir susijusių“, – pastebėjo prokuroras.

Nauja procese tai, kad pasikeitė teisiamojo gynėjas. Jaunuolį šiuo metu gina advokatas Osvaldas Martinkus.

Jurbarkietis Mantas atvyko į teismo posėdį / R. Rumšienės/LRT nuotr.
Jurbarkietis Mantas atvyko į teismo posėdį / R. Rumšienės/LRT nuotr.

„Byla nėra iš naujo nagrinėjama pirmos instancijos teisme, byla grįžo į apeliacinį teismą. Aukščiausias Teismas įsakmiai nurodė, ką reikia padaryti“, – prieš teismo posėdį sakė O. Martinkus.

Jis taip pat pastebėjo, kad nelabai teisinga, kad bylą iš naujo turi tirti antrosios instancijos teismas. Advokato nuomone, tai turėtų daryti pirmosios instancijos teismas.

Advokatas prieš posėdį įteikė pareiškimą, kad vaikino gynėjas atsisako apeliacinio skundo.

„To apeliacinio skundo esmė – kad jis savo noru nutraukė tą pasikėsinimą, todėl nereikėtų jo už tai nereikėtų teisti. Aš, kaip advokatas manau truputį kitaip. Savo nuomonę išsakiau, jis su tuo sutiko ir mes parašėme tokį prašymą. Jis visada pripažino kaltinimą pilnai. Tiesiog buvo surasti tam tikri neatitikimai, traktavimai. Bet jis visada kaltę pripažino pilnai. Ten kalba buvo apie tai, kad buvo vienokiu būdu, paskui kitu būdu trečiu būdu. Tai kodėl jis tuos būdus keitė? Aišku, niekas jo už rankos, už kelnių nenutempė, jis kaip ir pats tą nutraukė, bet be abejo tam jo reikalui turėjo įtakos ir nukentėjusios elgesys. Tai nėra visai savo noru“, – sakė teisiamojo advokatas.

Taigi, dabar teisiamasis formaliai pilnai pripažįsta kaltę.

Atversta merginą sudaužiusio ir prievartavusio kovotojo byla / R. Rumšienės/LRT nuotr.
Atversta merginą sudaužiusio ir prievartavusio kovotojo byla / R. Rumšienės/LRT nuotr.

O. Martinkus teigė, kad sieks teisingos bausmės.

Savo ruožtu nukentėjusieji ir prokuroras siekia vaikinui realios laisvės atėmimo bausmės.

LRT.lt 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite