Angle down Atgal

Vasario 16 – osios proga – vaikų meninis sveikinimas (pasiklausykite)

Lietuvos prima balerinos Olgos Konošenko baleto studijos auklėtiniai ir patriotinis muzikinis projektas „Laisvės kovų dainos“ Vasario 16 – ąją, Lietuvos valstybės atkūrimą dieną, šiais metais pasitinka meniniu vaikų sveikinimu. Praėjusiais metais Vasario 16 – ąją paminėję šventiniais jau tradicija tapusiais trispalviais pusryčiais, su šokiu ir Laisvės dainomis, dėl karantino sąlygų 2021 metų Vasario 16 – ąją jaunoji Lietuvos karta savo valstybės istoriją pažįsta per Laisvės kovų muzikinį paveldą,  jungdama skirtingas menines išraiškos priemones ir siųsdama virtualų sveikinimą. „Labai svarbu jaunajai kartai perduoti teisingą požiūrį į kultūrą, jos svarbą, ne tik dabartinei, bet ir ateities kartoms“, - kalbėjo Olga Konošenko.

M. Aleksos nuotr.
M. Aleksos nuotr.

Jaunosios baleto artistės šoka pagal „Vosilkas“

2020 metais viena populiariausių partizanų dainų „Vosilkos“ suskambusi laisvėje gimusių ir augančių vaikų balsais, šių metų Vasario 16 – osios meniniame sveikinime papildoma išjaustomis talentingų jaunųjų Olgos Konošenko baleto studijos šokėjų improvizacijomis. Projekto „Laisvės kovų dainos“ viena iniciatorių dainininkė Agnė Sabulytė sako, jog nuo pat mažų dienų kalbėti apie sąmoningą kultūrą, sąmoningą menininką, sąmoningą valstybės pilietį, žinantį savo šalies istoriją, jos meninį paveldą yra svarbi mūsų kiekvieno pareiga savo vaikams, būsimiems šalies kūrėjams. „Kad partizanų dainą sudainuotų vaikai, o šiais metais jos interpretaciją papildytų judesiu jaunosios Olgos Konošeno baleto studijos šokėjos, kilo iš siekiamybės su domesiu ir ta išraiška, kuri vaikus įkvepia, skatinti mažuosius pažinti savo tautos istoriją. Kiekvienas sudainavęs ir kūręs šokio improvizaciją partizanų dainai „Vosilkoms“ jau žinos bent truputį apie partizaninių kovų laikotarpį“, - kalbėjo Agnė Sabulytė.

Pažinti savo valstybės istoriją per meną

 „Vasario 16 - oji – labai reikšminga data mums visiems ir kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį, tautos papročius, tradicijas. Mes esame laimingi, kad galime siekti tikslų ir reikšti savo nuomonę, kad galime ugdyti kantrybę, pagarbą vienas kitam, vidinę tvirtybę  ir stiprumą, žinodami savo šalies didvyrius. Tegul visų mūsų darbų pamatu būna meilė Tėvynei, pagarba žmogui, „Tegu Tavo vaikai eina vien takais dorybės“. Nusišypsokime, pasveikinkime vieni kitus su Lietuvos  valstybės atkūrimo diena, laisve ir dideliu turtu, kurį galime didinti!“, - sveikindama visus su Lietuvos valstybės atkūrimo diena kalbėjo Olga Konošenko.

Žymi baleto artistė teigia, kad jaunoji  karta pažinti savo valstybės istoriją gali įvairiais būdais, vienas jų -per įvairias sintezuotas kūrybines veiklas. „Istoriją, papročius, tradicijas jaunoji karta gali pažinti per meninę raišką - muziką, šokį, dailę, vaidybą.  Menas  sudaro galimybę pažinti ne tik gimtąją kultūrą, bet ir istoriją“, - kalbėjo Olga Konošenko. Prima balerina teigia, jog muzika apima tradicijas, reikšmingas visuomenės gyvenime, savęs, savo tautos suvokimą. Per šokį galima susipažinti  su geografinių vietovių šokių paveldu, tradicijomis. Per dailę jaunoji karta gali susipažinti su istoriniais laikotarpiais, meniniu stiliumi, liaudies menu, gyvenimo būdo ypatumais ir etnokultūrinėmis tradicijomis. „Šiuolaikiniai menai, įvairios naujos sintezuotų menų formos - tai tautos istorija, įvairių asmenų ir socialinių grupių vertybės interpretuotos dabartiniame laike.  Mūsų užduotis - sugebėti darniai sutelkti savo žinias į vaikų kūrybą. Kuo profesionaliau ir įdomiau mes tai darysime, tuo įdomiau bus vaikams ir jie bus suinteresuoti patys  ieškoti žinių apie savo istoriją“, - pasakojo Olga Konošenko.   

Vaikų mintys ir eilėraštis apie Vasario 16 - ąją

„Vasario 16 – oji man yra Lietuvos laisvės diena, kuri leido mano valstybei vėl tapti nepriklausomai 1990 m. Kovo 11 d. Aš esu laiminga gyvendama laisvoje Lietuvoje, kurioje gera mokytis, dainuoti ir šokti!", - Luknė

„Vasario 16 – oji - tai laisva Lietuva - brangiausias mano kraštas”, - Fausta.

„Vasario 16 – oji -  vaivorykštės diena. Geltona - saulės šiluma. Žalia - mūsų žaluma. Raudona - meilė”, - Arina.

„Džiaugiuosi, kad Lietuva laisva. Tegul būna ji tokia visada”, - Amelija.

„Linkiu Lietuvai vieningai įveikti Covid-19”, - Vakarė.

„Kada išauš ta ilgai laukta diena?

Ar gali Lietuva patapt laisva?

Laisva kaip paukščiai sklandantys ore.

Laisva kaip žvaigždės, saulė ar mėnulis,

nepriklausoma šalis mana.

Kada išauš ta ilgai laukta diena?

Gal rytoj, o gal už metų.

Ar galėsim atsikvėpti,

prisiminti džiaugsmą, juoką?

Gal rytoj, o gal po metų...

Mūsų viltys niekur nesislėps,

net jei ginklu mus versit...

 Bus Lietuva greitai laisva.

Ir štai išaušo ta ilgai laukta diena...

Vasario 16 – ta“, - Antuanetė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite