Angle down Atgal

„Vasara ošia – neriam į Lietuvą“: šią savaitę susipažįstame su Kauno regionu

Baigėsi dar viena, jau penktoji, #walk15 iššūkio savaitė. Prie Etaplius.lt kelionės po Lietuvos regionus, miestus ir miestelius prisijungė daugiau nei 1200 dalyvių, kurie jau pirmąją iššūkio savaitę įveikė 27 milijonus žingsnių. Juos planavome visai vasarai!

Dabar skaičiuojame, kiek kartų iš Vilniaus į visus 102 Lietuvos miestus ir miestelius galime nueiti drauge. Iš viso per penkias iššūkio savaites nuėjome net 265 milijonus žingsnių!

Ką pamatėme Marijampolės regione?

Pastarąją iššūkio savaitę keliavome po Suvalkiją. Bendras savaitės tikslas buvo 2 122 120 žingsnių (1484 km). Iš Vilniaus išeisime 9 kartus – aplankydami Marijampolę, Gelgaudiškį, Šakius, Kudirkos Naumiestį, Kazlų Rūdą, Kybartus, Vilkaviškį, Virbalį ir Kalvariją.

Ką pamatėme Suvalkijoje? Romantika dvelkiančius Marijampolės miesto parkus, senovės laikus menantį Sudargo piliakalnių kompleksą Šakių rajone, Paežerių dvarą šalia Vilkaviškio ir netgi Bulvės muziejų! Na, o šeštąją iššūkio savaitę traukiame į Kauno regioną!

Toliau keliaujame po Lietuvą

Šią savaitę visi iššūkio dalyviai keliaus į Kauno apylinkes. Šiame regione turime nueiti 2 026 596 žingsnius (1417,2 km). Iš Vilniaus išeisime net 13 kartų – aplankydami Kauną, Raseinius, Ariogalą, Kėdainius, Jonavą, Vilkiją, Ežerėlį, Kaišiadoris, Garliavą, Žiežmarius, Prienus, Birštoną ir Jiezną.

Kėdainių rajone – Lietuvos geografinis vidurys

@ Kėdainių TIC
@ Kėdainių TIC

Kėdainių rajone, Ruoščių kaime yra oficialiai nustatytas Lietuvos vidurys. Tai padaryta dar 1995 metais, o Lietuvos geografinis vidurys (55°19’ š. pl. ir 23°54’ r. ilg.) pažymėtas dideliu laukų akmeniu. Pagal architekto Vytauto Kundroto projektą vėliau buvo atgabenti dar du akmenys, simbolizuojantys Žemaitiją ir Aukštaitiją. 2009 m. čia įrengta granito lentelė su iškaltomis šalies geografinio vidurio koordinatėmis.

Aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje

@ Birštono TIC (Vaidoto Grigo nuotr.)
@ Birštono TIC (Vaidoto Grigo nuotr.)

Birštone 2009-aisiais atidarytas aukščiausias visoje šalyje apžvalgos bokštas, nuo kurio tarsi iš paukščio skrydžio atsiskleidžia visas Nemuno kilpų grožis. Šio išskirtinės konstrukcijos, etniniais motyvais puošto apžvalgos bokšto aukštis – daugiau nei 50 metrų. Be to, Birštono apžvalgos bokštas pastatytas ant Škėvonių gūburio, taigi užlipę į apžvalgos aikštelę jūs iš tiesų atsidursite 137 metrų aukštyje virš jūros lygio. Kylant į bokštą, įrengtos šešios atokvėpio vietos, kadangi įveikti tokį aukštį be poilsio sunkoka.

Šaltinių takas Kačerginėje

@ Kačerginės seniūnija
@ Kačerginės seniūnija

Vos už 12 km nuo Kauno, kurortiniame Kačerginės miestelyje, galima susiruošti į žygį pėsčiomis natūraliai išmintais takeliais. Pasirinkę net iš penkių skirtingo ilgio trasų žingsniuosite šilais, Nemuno pakrantėmis ir bent trijose vietose galėsite atsigerti gydomųjų savybių turinčio šaltinio vandens. Šaltinių taką jau išbandė ir nemažai šiaurietiško ėjimo entuziastų, ir šeimos su vaikais. Entuziastai žingsniuoja visais metų laikais, o ieškantys ekstremalių pramogų organizuoja naktinius žygius. Vaikai ypač mėgsta skaičiuoti įspūdingus skruzdėlynus prie tako (jų čia beveik 40), atrasti barsukų ar kitų gyvūnų olas, o jei pasiseks, galima išvysti voverę ar net stirnų. Toliausiame žiedinio maršruto taške - Pyplių piliakalnis. Pasak legendų ir istorikų, galbūt čia stovėjo Pilėnų pilis, sunaikinta 1336 metais.

Raudondvario dvaro ansamblis

Raudondvario dvaras - vienas įspūdingiausių renesanso architektūros paminklų Lietuvoje. Ryškiausią pėdsaką pilies istorijoje paliko paskutiniai jos šeimininkai grafai Tiškevičiai. Jiems valdant pilis tapo ištaiginga grafų rezidencija, kurioje buvo sukauptos didžiulės paveikslų, meno dirbinių, retų knygų bei egzotiškų augalų ir gyvūnų kolekcijos. Po 1831 metų gaisro, sudegus mediniams dvaro pastatams, grafas Benediktas Emanuelis Tiškevičius statydino naują, jau mūrinį dvaro ansamblį. Šiandien šioje pilyje įrengtos salės reprezentaciniams renginiams, koncertams, įvairioms iškilmėms, šventėms rengti, registruojamos santuokos, o šiaurinėje pilies dalyje įkurtas Kauno rajono muziejus.

Tikimės, kad ir šią savaitę aktyviai judėsite ir seksite naujienas, o kas dar neprisijungė – prisijungsite prie iššūkio, nes pažadame Jums su Kauno regionu susijusį konkursą, kuris nepaliks abejingų!

Primename, kad Etaplius komanda kiekvieną antradienį pateiks nueitų žingsnių statistiką ir pasiūlys kur iš tiesų galima nukeliauti. Taip pat vasarą stebins ir didieji projekto rėmėjai: „Laisvalaikio dovanos“, Ingrida Tours, „Acappella“, „Eglės sanatorija“ bei Trainiskis.lt. Netrūks ir viktorinų, konkursų, smagių užduočių, o skaitytojai ir patys galės pasiūlyti, ką mums pamatyti jų krašte. Savo pasiūlymus mums galite rašyti el. paštu redakcija@etaplius.lt, privačia žinute socialiniuose tinkluose Facebook ar Instagram.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite