Angle down Atgal

„Vasara ošia – neriam į Lietuvą“: savaitės maršrutai Šiaulių apskrityje

Atėjus naujai vasaros savaitei, keliamės į kitą Lietuvos kraštą – Šiaulius. Aplink miestą iki 50 km spinduliu išsidėstę takai supažindins su krašto istorija, čia vešinčia augalija bei gyvūnija. Tai puikūs pasirinkimai šeimai ar draugų kompanijoms – visi takai yra žiediniai, tad grįšite ten, kur pradėjote žygiuoti.

Pageluvio ežeryno mažasis takas

20 km nuo miesto centro nutolęs Pageluvio ežeryno takas driekiasi kiek daugiau nei 3 kilometrus. Keliaudami visai šeimai įveikiamu atstumu aplankysite Geluvos, Barsukyno, Dubuko ežerus, galėsite įkopti į Barsukyno ozą – siaurą ir ilgą kalvagūbrį, leidžiantį pasimėgauti miško apsuptimi iš aukščiau. Tako pašonėje stūkso užakti baigiantis Niaukos ežeras. Norintys pasidžiaugti saulės spinduliais ar išsimaudyti, tą galės padaryti Geluvos ežero paplūdimyje.

Pageluvio ežeryno didysis takas

Mėgstantiems kiek ilgesnius pasivaikščiojimus, Pageluvio ežerynas turi kitą pasiūlymą – 6,6 km taką. Pradžioje eidami mažuoju taku, vėliau nuo jo atsiskirsite ir aplankysite dar daugiau objektų: Širvos ežerą, Zuikiškės ąžuolą, Kurtuvos upelį, Kurtuvos, Bijotės, Juodežerio, Niaukos ežerus. Take įrengti stendai, kurie suteiks daugiau informacijos apie lankytinas vietoves.

Juodlės pažintinis takas

Tai pažintinis ekologinis takas aplink Juodlės ežerą, besitęsiantis 4,2 km. Jame įrengta 12 stotelių su informaciniais stendais apie parkui būdingus retų rūšių augalus, grybus bei gyvūnus. Keliaudami rasite paukščių stebėjimo ir pelkės apžvalgos bokštelius bei medinį taką, vedantį į ežerą. Nuo Juodlės kalno – paskutinės pažintinio tako stotelės – prieš akis atsivers išraiškingas kraštovaizdis: mišku apaugusios kalvos, ežerėlis ir paslaptinga horizonto juosta. 

Vainagių pažintinis takas

Jei po Juodlės pažintinio tako dar turite jėgų, netoliese driekiasi panašaus ilgio Vainagių pažintinis takas. Kelionė prasideda nuo Vainagių piliakalnio, nuo kurio viršūnės atsiveria ežero ir miškų panorama, toliau medinis tiltelis veda per Juodupio upelį ir išeinama į gerai pramintą miško taką. Tiesa, atokvėpio stotelių čia nebus, todėl tai puikus pasirinkimas intensyvius ir atokius pasivaikščiojimus mėgstantiems žmonėms. 

Mūšos tyrelio pažintinis takas

Šis takas išsiskiria iš kitų – tai ilgiausias pelkėje esantis lentų takas, įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą. Keliaudami juo praeisite tyvuliuojantį Mūšos upelį, Miknaičių ežerą, koplytėlę, susipažinsite su saugomų augalų rūšimis: baltijine ir siauralape gegūne, paprastąja tukle. Čia gyvena ir nemažai retųjų paukščių: dirviniai sėjikai, tikučiai, pilkosios gervės, tetervinai, apsistoja migruojančių baltakakčių ir želmeninių žąsų būriai. Medinių lentų takas tęsiasi apie 4 kilometrus, bet norintys aplankyti tyrelio akmenį ar partizanų stovyklavietę, dar turės keliauti miško takeliu ir iš viso įveikti 8 kilometrus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite