Angle down Atgal

„Vasara ošia – neriam į Lietuvą“: kita kryptis Panevėžys

Pasibaigus antrai iššūkio savaitei vis dar negalime patikėti – prie Etaplius.lt kelionės po Lietuvos regionus, miestus ir miestelius prisijungė tiek žmonių, kad visi kartu jau pirmąją savaitę nuėjome visos vasaros mūsų planuotus 27 milijonus žingsnių! Dabar įveikta 80 milijonų žingsnių, prie iššūkio prisijungę kone 1000 dalyvių, tad nuo šiol skaičiuosime, kiek kartų iš Vilniaus į visus 102 Lietuvos miestus ir miestelius galime nueiti drauge.

Ką pamatėme Utenos apskrityje?

Šią savaitę keliavome į pramogų, adrenalino ir nuostabių vietų kupiną Utenos regioną. Bendras tikslas buvo 1655654 žingsniai (1157.8 km). Kartu aplankėme Uteną, Ignaliną, Molėtus, Kavarską, Anykščius, Troškūnus, Dusetas, Zarasus, Visaginą, Dūkštą ir iš Vilniaus išėjome 10 kartų.

Pabuvojome ir Laimės žiburyje, ir prie Puntuko, Molėtų observatorijoje, ištyrinėjome Labanorą ir smagiai pramogavome. O dabar metas leistis į naują kelionę – po Panevėžio apskritį.

Žingsnių vis daugėja

Šią savaitę visi iššūkio dalyviai keliaus į Panevėžio regioną. Tolstame nuo Vilniaus, tad žingsnių tik daugėja.

Trečią savaitę turėsime įveikti jau 2 538 250 žingsnių (1775 kilometrus). Iš Vilniaus išeisime 11 kartų ir vyksime į Panevėžį, Ramygalą, Subačių, Kupiškį, Obelius, Rokiškį, Pandėlį, Biržus, Vabalninką, Pasvalį bei Joniškėlį.

Pažadame, bus įdomu!

infokupiskis.lt nuotr.
infokupiskis.lt nuotr.

Kupiškyje rasite „uošvienę“

Savo Panevėžio apskrities kelionę pradėkime nuo Kupiškio. Šis kraštas vilioja savo mariomis - ketvirtu pagal dydį dirbtiniu vandens telkiniu Lietuvoje. 1984 m. užtvenkus Lėvens upę susiformavo 828 ha ploto ir 25 km ilgio dirbtinis vandens tvenkinys. Tai mėgstama kupiškėnų ir svečių poilsio vieta. Kasmet čia vyksta „Marių regata“, žūklės varžybos, įvairios šventės. Pakrantėse įrengtos maudyklos, poilsio aikštelės, laužavietės, pavėsinės, stovėjimo aikštelės.

Šios marios garsios dar ir tuo, kad turi salą, kurioje įkurtas Uošvės Liežuvio dendrologinis parkas. Jo plotas - 8,97 ha. Čia auga daugiau nei 50 rūšių medžių, šalia kurių yra informacinės lentelės. Parko teritorijoje įrengti pažintiniai takai, poilsio aikštelės su pavėsinėmis, šiukšlinėmis, tualetais, numatyta vieta renginiams.

Krekenavos regioninis parkas. Etaplius.lt, Jurgitos Kastėnės nuotr.
Krekenavos regioninis parkas. Etaplius.lt, Jurgitos Kastėnės nuotr.

Nevėžio slėnio perlas – Krekenavos regioninis parkas

Keliaujant toliau mums būtina pamatyti Krekenavos regioninį parką. Regioninio parko plotas – 11589,7 ha. Teritorija driekiasi abipus Nevėžio slėnio, aprėpia dalį Krekenavos, Upytės, Naujamiesčio ir Ramygalos seniūnijų Panevėžio rajone bei dalį Surviliškio seniūnijos Kėdainių rajone.

Šalia Krekenavos regioninio parko lankytojų centro (Dobrovolės k. 2, Krekenavos sen.) 2014 m. pastatytas plieninis asimetrinis su atotampomis apžvalgos bokštas. Užlipę tikrai pamatysite įspūdingų vaizdų ir pasisemsite adrenalino dozę.

Aukštis – 30 m. Apžvalgos aikštelė įrengta 25 m aukštyje nuo žemės paviršiaus. Iš jos galima grožėtis Nevėžio slėniu ir apžvelgti aplinkines teritorijas maždaug 10 km atstumu. Slėnyje puikiai matosi išsirangiusi Nevėžio upė, įvairių formų senvagės, užutekiai. Tolumoje matyti Krekenavos miestelis, mažosios bazilikos bokštai, buvusio Slabados malūno užtvanka, Krekenavos tvenkinys, apsuptos dirbamų laukų ir pievų ūkininkų sodybos ir miškų platybės. Bokštas apšviestas nakties metu.

Slabados malūno užtvanka. Etaplius.lt, Jurgitos Kastėnės nuotr.
Slabados malūno užtvanka. Etaplius.lt, Jurgitos Kastėnės nuotr.

Čia pat prie Krekenavos regioninio parko rasite ir buvusio Slabados malūno užtvanką.

Užtvankai daugiau nei 100 metų. Nors malūno jau nelikę, užtvanka iš riedulių ir ąžuolo rąstų, sutvirtinta betonu dar tvirtai tramdo upės tėkmę. Vaizdas tikrai džiugins gamtos mylėtojus.

Kirkilų apžvalgos bokštas, Irmos Bagūnės, Etaplius.lt nuotr.
Kirkilų apžvalgos bokštas, Irmos Bagūnės, Etaplius.lt nuotr.

Į Biržus keliauja visa Lietuva

Atkeliavus į Biržus būtų nuodėmė neaplankyti ilgiausio Lietuvoje pėsčiųjų tilto per Širvėnos ežerą. Pakeliui praeisite ir Astravo dvarą. Jis dar remontuojamas, bet labai gražus.

Žinoma, būtina užlipti į Kirkilų apžvalgos bokštą. Biržų regioninio parko teritorijoje prie Kirkilų karstinių ežerėlių pastatytas apžvalgos bokštas, kurio forma primena kanoją arba grimztančią valtį. Bokšto aukštis – beveik 32 metrai. 30 metrų aukštyje esančios apžvalgos aikštelės plotas – beveik 30 kvadratinių metrų. Pirmajame aukšte yra 27,75 m2 amfiteatras žmonių susibūrimams, nedideliems renginiams ar tiesiog poilsiui.

Šalia Kirkilų ežerėlių taip pat rasite: vaikų žaidimų aikštelę, edukacinį „Vabzdžių viešbutį″, medinę „Garsų gaudyklę″,„Sun Eco“ paslaugų stotelę (kurioje galite įkrauti telefoną, pripūsti dviračio padangas, pasinaudoti raktais remontui ir t.t.), nemokamą WiFi. Taip pat yra suoleliai, iškylų stalai, laužavietės.

Visai čia pat ir Kirkilų, arba Ilgasis, ežeras - didžiausias Lietuvoje karstinis ežeras. Jis užima 3,9 ha. Jį sudaro tarpusavyje susijungusios ir vandens prisipildžiusios 30 smegduobių.

Užsukite pasivaikščioti ir prie Biržų pilies bei aplankykite Karvės olą – karstinę smegduobę.

Tikimės, kad šią savaitę aktyviai judėsite ir seksite naujienas, o kas dar neprisijungė – prisijungsite prie iššūkio, nes pažadame Jums su Panevėžio apskritimi susijusį konkursą, kuris nepaliks abejingų!

Primename, kad Etaplius komanda kiekvieną antradienį pateiks nueitų žingsnių statistiką ir pasiūlys kur iš tiesų galima nukeliauti. Taip pat vasarą stebins ir didieji projekto rėmėjai: „Laisvalaikio dovanos“, Ingrida Tours, „Acappella“, „Eglės sanatorija“ bei Trainiskis.lt. Netrūks ir viktorinų, konkursų, smagių užduočių, o skaitytojai ir patys galės pasiūlyti, ką mums pamatyti jų krašte. Savo pasiūlymus mums galite rašyti el. paštu redakcija@etaplius.lt, privačia žinute socialiniuose tinkluose Facebook ar Instagram.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite