Angle down Atgal

„Vasara ošia – neriam į Lietuvą“: antrą iššūkio savaitę keliaujame į Utenos regioną

Praėjus pirmai iššūkio savaitei vis dar negalime patikėti – prie Etaplius.lt kelionės po Lietuvos regionus, miestus ir miestelius prisijungė tiek žmonių, kad visi kartu jau nuėjome visos vasaros mūsų planuotus žingsnius! Beveik 27 milijonai žingsnių jau įveikti, tad nuo šiol skaičiuosime, kiek kartų iš Vilniaus į visus 102 Lietuvos miestus ir miestelius galime nueiti drauge.

Na, o šią savaitę keliaujame į pramogų, adrenalino ir nuostabių vietų kupiną Utenos regioną.

Jau pirmąją iššūkio dieną Etaplius.lt su aktyviais savo skaitytojais pasiekė savaitės tikslą – aplankyti 16 mažiausiai nuo Vilniaus nutolusių miestų. Buvo įveikta daugiau kaip milijonas žingsnių (771,3 km), aplankyta Eišiškės, Šalčininkai, Baltoji Vokė, Rūdiškės, Lentvaris, Trakai, Grigiškės, Vievis, Elektrėnai, Švenčionėliai, Švenčionys, Žiežmariai, Širvintos, Pabradė, Nemenčinė bei Ukmergė.

Pasitinkant naują savaitę ir naują kryptį #Walk15 programėlėje prie iššūkio jau prisijungę daugiau nei 750 dalyvių, nueita 27 milijonai žingsnių ir užauginta beveik 100 tūkstančių virtualių medžių.

Šią savaitę bendras tikslas – Utenos kraštas ir 1655654 žingsniai (1157.8 km). Kartu aplankysime Uteną, Ignaliną, Molėtus, Kavarską, Anykščius, Troškūnus, Dusetas, Zarasus, Visaginą, Dūkštą ir iš Vilniaus išeisime 10 kartų.

Pramogų, adrenalino ir nuostabios gamtos krašte netrūks įspūdžių

Tikriausiai jau iš vaikystės ir mokyklos ekskursijų žinoma, kuo garsėja Utenos regionas. Į Molėtus visi važiuoja stebėti žvaigždes observatorijoje, daug kam gerai pažįstami Tauragnai, Minčios vandens malūnas, Puntukas, Laimės žiburys ar Arklio muziejus. O ką daugiau šiame krašte galima aplankyti, pamatyti ir patirti?

Keliaujant su vaikais aplankykite triušiukų slėnį ir vaizduotės parką „Pasaka“

Triušiukų slėnis - puiki vieta praleisti laisvalaikį su šeima ar draugais. 4,5 ha ploto teritorijoje galėsite pamatyti daugiau nei 50 skirtingų veislių triušių ir triušiukų, juos paglostyti ir pamaitinti. Triušiukų slėnyje pasigrožėsite tauriaisiais elniais, danieliais, lamomis, kengūromis, kupranugariu, alpakomis, Afrikietiškomis karvytėmis, arkliukais, asiliukais, Kamerūno ožiukais, nutrijomis, įvairiais paukščiais ir kitais šio slėnio gyventojais.

Vaizduotės parkas įkurtas privačioje sodyboje, visoje kiemo teritorijoje yra išdėstyta apie 60 pasakų motyvais sukurtų vienetinių skulptūrų iš gelžbetonio, visos skulptūros pagamintos savomis rankomis nesinaudojant formomis. Kiemo viduje stovi pilnai restauruotas gyvulių tvartelis, dabar vadinamas pasakų nameliu „Drakono džiunglės“, šis namelis vienintelis Europoje. Jame sienos pasipuošę iš betono išlipdytais piešiniais, čia rašomos eilės kaip gėris nugali blogį, o žemė prašosi pagalbos.

Aukščio entuziastams – Mindūnų (Labanoro) apžvalgos bokštas
Aukščio entuziastams – Mindūnų (Labanoro) apžvalgos bokštas

Aukščio entuziastams – Mindūnų (Labanoro) apžvalgos bokštas

Keliaujant toliau po regioną, sukime link Molėtų. Be žymiosios observatorijos čia rasite aukščiausią Lietuvoje apžvalgos bokštą. Tai 36 metrų aukščio metalinė konstrukcija, su jos viršutinėje dalyje esančia platforma, skirta apžvelgti Labanoro regioninio parko kraštovaizdžio įvairovę, susipažinti su jame esančiais Baltaisiais Lakajais, Juodaisiais Lakajais, Siesarties ežeru su salomis bei garsiąja Labanoro giria. Iki bokšto viršaus veda 214 laiptelių. Nepabijokite!

Pasisėmę adrenalino, pasivaikščioję, pakeliavę, Molėtų krašte galite surasti ir jaukų poilsį.

„SPA Hotel Belvilis"
„SPA Hotel Belvilis"

Labanoro girios perlas - „Belvilis“

„SPA Hotel Belvilis“ – erdvės ir šviesos kupinas poilsio kompleksas Molėtų rajone, įsikūręs ramioje vietoje ant Bebrusų ežero kranto, ošiančio pušyno apsuptyje. Tai puikus pasirinkimas mėgstantiems aktyvų, komfortabilų laisvalaikį ir ieškantiems geriausios vietos savo šventei arba renginiui.

Nuostabi aplinka, jaukūs kambariai, privatūs nameliai, konferencijų salė, gardūs restorano virtuvės patiekalai, profesionalios paslaugos, įvairios savarankiškos pramogos bei neapsakomo grožio gamta susijungusi su šiuolaikinio modernizmo harmonija - atgaivins sielą ir kūną, o Jūsų poilsį pavers nepriekaištingu! www.belvilis.lt

Mikierių atodanga
Mikierių atodanga

Anykščiuose veiklos nors vežimu vežk

Iš Molėtų persikelkime į Anykščius. Šis kraštas visada garsėjo ypatingai turiningu laiko praleidimu ir gausybe vietų, kurias kiekvienam reikėtų aplankyti.

Pradėkime nuo Laimės žiburio, Puntuko, populiariojo Medžių lajų takų ir keliaukime į Bijeikių apžvalgos bokštą, Mikierių atodangą. Beje, pastaroji - viena vaizdingiausių Šventosios upės slėnio vietų, traukianti tiek turistus, tiek atodangą tyrinėjančius mokslininkus.

Anykščiuose kaip Safari? Misija įmanoma

Po turiningos dienos su lietuviškais įspūdžiais, galite pasijusti lyg Afrikoje, aktyviai praleisti laisvalaikį ir skaniai pavalgyti. Kur? Safari parke.

Aptvertame 50 hektarų kalvų, miškelių, pelkių parke rasite daugiau nei 200 gyvūnų - čia laisvai ganosi zebrai, danieliai, juodieji Afrikos stručiai, Highland raguočiai, lamos, alpakos, muflonai, asiliukai, Velso poniai, kupranugariai, buivolai. Kviečiame pažvelgti į gyvūnų pasaulį iš arti ir be jokių gardų, lyg jie būtų laisvėje.

Sėskite į vieną iš aštuonių Safari parko Defender ir Pajero visureigių, ir visai valandai leiskitės į nepamirštamą Safari nuotykį.

Siūlome atvykti ne tik Safario turui, bet ir praleisti popietę batutų ir Ninja pramogų parke, picerijoje. 800 kv. metrų batutų parke rasite ne tik batutus, bet ir naujus žaidimus – limpančią sieną, laipiojimo sieną, interaktyvią sieną, krepšinį, profesionalių batutų sieną, kvadrato aikštelę ir aišku, Ninja trasą su aštuoniomis įvairaus sunkumo kliūtimis. Plačiau - www.safariparkas.lt

Safari parkas
Safari parkas

Kelionės pabaigai – vandens pramogos ir poilsis

Na, o pabaigai, patyrus tiek emocijų – neįveikta tik vandens stichija. Tad jus gali pakviesti vandenlenčių parkas „Wake Pond“. Tai vieta ekstremalaus sporto mėgėjams, taip pat pati geriausia vieta išmokti plaukti vandenlente Lietuvoje, puikus sporto ir pramogos derinys.

Retas kuris, nors kartą išbandęs šį sportą, išlieka jam abejingas, o išmokti atsistoti ant lentos ir čiuožti dažniausiai užtenka pirmų 20 minučių. Pasilepinkite vandenlenčių malonumais bei, pamiršę savo rūpesčius, pasinerkite į įspūdingas vandens pramogas!

Gera žinia, jog pavargus po vandens pramogų čia bus galima ir apsistoti bei skaniai pavalgyti, mat „Wake Pond“ netrukus pakvies apsistori ilgesniam laikui su visais patogumais, skaniu maistu bei, žinoma, nesibaigiančiomis vandens pramogomis. Plačiau - http://wakepond.lt/

„Wake Pond“
„Wake Pond“

Primename, kad Etaplius komanda kiekvieną antradienį pateiks nueitų žingsnių statistiką ir pasiūlys kur iš tiesų galima nukeliauti. Taip pat vasarą stebins ir didieji projekto rėmėjai: „Laisvalaikio dovanos“, Ingrida Tours, „Acappella“, „Eglės sanatorija“ bei Trainiskis.lt. Netrūks ir viktorinų, konkursų, smagių užduočių, o skaitytojai ir patys galės pasiūlyti, ką mums pamatyti jų krašte. Savo pasiūlymus mums galite rašyti el. paštu redakcija@etaplius.lt, privačia žinute socialiniuose tinkluose Facebook ar Instagram.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite