Angle down Atgal

Varėnos rajone kontrabandininkai neteko didelio cigarečių krovinio

Varėnos rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai aptiko didelį kontrabandinių cigarečių sandėlį. Jame rastų rūkalų vertė – beveik 160 tūkstančių eurų.

Trečiadienį Varėnos rinktinės pasieniečiai ties Varėnos rajono Strėžiūnų kaimu aptiko palei valstybės sieną paliktus kelių žmonių pėdsakus. Vietovės apžiūrai buvo pasitelktas kinologas su tarnybiniu šunimi. Keturkojis VSAT pareigūnus nuvedė maždaug puskilometrį į Lietuvos gilumą, kur vienos sodybos ūkiniame pastate pasieniečiai aptiko didžiulę krūvą kartotinių rūkalų dėžių.

Iš viso rastos 107 gamyklinės pakuotės, kuriose buvo 53 500 pakelių „NZ Gold Black“ markės cigarečių. Neteisėtai į šalį atgabentos prekės pažymėtos baltarusiškomis banderolėmis. Tokio rūkalų krovinio vertė, įskaičiavus visus Lietuvoje privalomus sumokėti mokesčius, yra 158 tūkstančiai eurų.

Apylinkes tikrinusiems pasieniečiams talkinęs tarnybinis šuo savo elgesiu parodė, kad negyvenamoje sodyboje, esančioje maždaug už 100 metrų nuo cigarečių radimo vietos, yra žmonių. Čia VSAT pareigūnai sulaikė tūnojusius tris vyrus. Paaiškėjo, jog jie yra 20, 21 ir 36 metų Šalčininkų rajono gyventojai. Trijulė uždaryta į areštinę.

Dėl kontrabandos bei neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis Varėnos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiame VSAT padalinyje laikinai saugomas ir rūkalų krovinys.

Šiemet Lietuvos pasieniečiai iš viso sulaikė 834 tūkstančius pakelių įvairių markių cigarečių. Daugiausiai tokios rūšies kontrabandos sulaikoma prie sienos su Baltarusija – 603 tūkstančiai pakelių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite