Angle down Atgal

Varėnoje praūžė turizmo sezono ir Dainų slėnio atidarymo šventė

Pirmąjį šios vasaros savaitgalį, birželio 4-5 dienomis, unikalia gamta ir išsaugotomis tradicijomis turtingame Varėnos krašte buvo atidarytas vasaros ir turizmo sezonas gamtos ritmu!

Šeštadienį į šiuos renginius miesto svečiai galėjo atvykti maršrutu „Vilnius–Varėna–Marcinkonys“ su ypatingu „Pasakojančiu traukiniu“. Traukinyje smalsių keleivių laukė gidas Adomas Taraskevičius, kuris pasakojo įdomias istorijas apie seniausią Lietuvoje geležinkelio atšaką „Sankt Peterburgas – Varšuva“, atskleidė su pirmuoju Lietuvos geležinkeliu susijusius mažiau žinomus Lietuvos istorijos faktus, taip pat papasakojo apie pakeliui esančius objektus ir su jais susijusias istorijas.

Pasitikus pilną svečių „Pasakojantį traukinį“ iš Vilniaus, Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta su Lietuvos orientavimosi sporto federacijos prezidentu Donatu Kazlausku suskubo atidaryti stacionarias orientavimosi sporto trasas. Jų buvo net penkios.

Miesto pramoginė-pažintinė trasa buvo suplanuota taip, kad renginio dalyviai aplankytų įdomiausias ir gražiausias Varėnos miesto vietas.

Aktyvesniems orientacininkams ir sportininkams buvo įrengtos 4 įvairaus sudėtingumo stacionarios trasos miške:

Vaikų trasa (2,1 km, 6 kontroliniai punktai);

Šeimos trasa (3,9 km, 13 kontrolinių punktų);

Nuotykių trasa (7,2 km, 15 kontrolinių punktų);

Dviračių trasa (7,9 km, 13 kontrolinių punktų).

Miesto centre motociklininkų judėjimas „Pakeliui su vėju“ taip pat atidarė savo ir visos Varėnos vasaros bei turizmo sezoną. Sulaukusi Varėnos Šv. arkangelo Mykolo parapijos klebono Ernesto Maslianiko palaiminimo, motociklininkų kolona su Varėnos rajono administracijos direktoriumi Alvydu Verbicku priešakyje apsuko garbės ratą aplink Varėną ir pajudėjo link Marcinkonių.

Vasario 16-osios gatvėje šurmuliavo restoranas po atviru dangumi – gatvės maisto festivalis, kurį globojo visiems puikiai pažįstamas „Pasaulio puodų“ įkūrėjas Vytaras Radzevičius. Įvairiausių virtuvių skonius išbandyti kvietė maisto furgonėliai.

Pramogų netrūko ir mažiesiems – visą dieną miesto parke vaikai galėjo žaisti jiems specialiai skirtoje erdvėje, kur jų laukė pripučiami batutai, jodinėjimas žirgu ir poniu bei kt.), kūrybinės dirbtuvės (piešimas ant vandens ebru technika, lipdymas iš molio, apyrankių gamyba, vilnos vėlimas, „mini gobelenai“, žaidimas šaškėmis), žirgų pasirodymas, Varėnos J. Čiurlionytės menų mokyklos moksleivių muzikinis koncertas, kinologų su šunimis pasirodymas, „Labaiteatro“ spektaklis vaikams „Aplink pasaulį 2“, putų šou.

Varėnos vasaros sezono atidarymą vainikavo koncertas, kuriuo po rekonstrukcijos buvo atidarytas vandenų ir miškų apsuptas Dainų slėnis. Koncerte skambėjo grupių The Mooniers, Sidabro, Gamka ir Justės Arlauskaitės-Jazzu dainos.

Abi dienas miesto svečiai buvo kviečiami į nemokamas ekskursijas Dzūkijos nacionaliniame parke, taip pat visą savaitgalį buvo atviri Varėnos krašto muziejai – lankytojai galėjo ne tik nemokamai pamatyti ekspozicijas, bet ir sudalyvauti įvairiausiose kūrybinėse dirbtuvėse bei edukacijose.

Tegul vasara tęsiasi, o Varėna tampa Lietuvos vasaros sostine!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite