Angle down Atgal

Valstybinė darbo inspekcija atnaujina tikrinimus

Nuo birželio 1 dienos Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atnaujins ūkio subjektų planinius ir neplaninius patikrinimus bei kitus inspekcinius veiksmus darbo inspektoriams apsilankant patikros vietose.

„Darbo inspekcija planuoja užbaigti tirti pranešimus, prašymus, skundus, viešai skelbtą informaciją dėl darbo teisės bei darbuotojų saugos ir sveikatos pažeidimų, kurių buvo neįmanoma ištirti neišvykstant į patikros vietą“, – pranešime sako VDI vadovas Jonas Gricius.

Tiriant pranešimus, prašymus, skundus dėl galimų nelegalaus darbo apraiškų, dėl tiesioginio pavojaus darbuotojų saugai ir sveikatai ar nelaimingo atsitikimo darbe, dėl kurio darbuotojas patyrė žalą sveikatai ar žuvo, bus taikoma įprasta nagrinėjimo tvarka – vykstama į patikros vietą.

Nuo birželio 1 dienos vėl bus organizuojamas VDI lankytojų ir interesantų priėmimas VDI patalpose, laikantis saugos reikalavimų.

Nuo pirmadienio taip pat atnaujinamas žinių darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais patikrų organizavimas. Siekiant užtikrinti COVID-19 ligos plitimo prevenciją, vienu metu bus priimama mažiau asmenų, taip pat trumpinamas žinių tikrinimo testo sprendimo laikas. Į žinių tikrinimą bus priimami asmenys, neturintys virusinio susirgimo požymių (pvz., sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas), dėvintys nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite