Angle down Atgal

Valstybės paramą verslui per pandemiją teigiamai vertina apie pusė gyventojų

Dėl COVID-19 pandemijos  verslui ir gyventojams valstybės skirtą paramą teigiamai vertina daugiau nei pusė šalies gyventojų, rodo LRT užsakymu atlikta apklausa.

Portale lrt.lt publikuojamos apklausos duomenimis, 15 proc. respondentų teigė, kad valstybės skirtą paramą vertina teigiamai ir mano, kad ji buvo veiksminga. 35 proc. vertina labiau teigiamai ir mano, kad ji padėjo tik kai kuriems. 21 proc. paramą gyventojams ir verslui labiau vertinantys neigiamai, o 21 proc. vertina neigiamai ir tikina, kad valstybės pagalba nebuvo veiksminga.

Tikėtina, kad valstybės parama prisidėjo ir prie itin mažo bankrotų skaičiaus. 2019 metais bankroto procesas buvo pradėtas 1584 įmonėms, pernai jų buvo 821, rodo duomenų analitikos bendrovės „Scorify“ duomenys.

Pastaruoju metu vėl pradėjus augti bankrotų skaičiai, ekspertai teigia, kad dalis valstybės pagalbos priemonių verslui jau nebeveikia. 

Vis dėlto, Ekonomikos ir inovacijų ministerija tikisi, kad trečią kartą uždaryti verslo nereikės ir papildomos paramos nebeprireiks. 

Ministerijos skaičiavimais 2021 metais valstybės biudžete paramai verslui buvo skirta 242 mln. eurų, iš jų paskirstyta 147 mln. eurų.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite