Angle down Atgal

Vakcinavimas Šiauliuose stoja, sergamumas – tik auga

Praėjusios savaitės duomenys suneramino sveikatos specialistus, pasiskiepijusių skaičius sumažėjo ko ne dvigubai, įspūdingai augo naujų COVID-19 atvejų skaičius. Beveik visi reanimacijoje gydomi ar nuo COVID-19 mirusieji asmenys buvo neskiepyti!

 

Kaip ir visoje šalyje, taip ir Šiaulių regione, sergamumas toliau auga, per keturiolika dienų 100 tūkstančių gyventojų Šiauliuose teko jau net 790 atvejų, nors  prieš savaitę buvo dar 546. Tokią neguodžiančią statistiką Šiaulių miesto savivaldybės spaudos konferencijoje pateikė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento vadovė Simona Abromavičienė. Ypač prasta situacija kaimyniniame Joniškyje, pagal susirgimo rodiklį šis rajonas yra trečias šalyje. Užsikrėtusių vaikų dalis praėjusią savaitę nedidėjo, vaikai sudaro apie penktadalį visų miesto sergančiųjų.

Šiauliuose užfiksuoti 6 įvežtiniai atvejai, kaip ir ankščiau, daugiausiai susirgimų registruojama šeimose. Naujų ligos protrūkių skaičius ko ne padvigubėjo, nuo dvidešimties šoko iki 37.

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorė Česlova Špūrienė pranešė, kad šiuo metu gydomi 57 COVID-19 pacientai, nuo kūdikio iki garbaus amžiau senjoro. Suaugusiųjų reanimacijos ir intensyviosios terapijos pacientų per savaitę padvigubėjo, dabar skyriuje gydoma 16 žmonių (buvo 7), daugelis su gretutinėmis ligomis, 15 iš jų nepasiskiepiję, dviejų būklė itin sudėtinga! Pacientams taikoma didelės tėkmės deguonies terapija, dirbtinė plaučių ventiliacija, vazopresorių terapija. Vien šį savaitgalį nuo COVID-19 mirė 6 gyventojai, visi jie buvo neskiepyti.

Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje gydomi 7 COVID-19 liga sergantys vaikai, du kūdikiai Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Klinikoje gydoma ir viena COVID-19 serganti nėščioji.

Ligoninės vadovė užsiminė, kad norint sumažinti milžiniško krūvį Priėmimo skyriuje, reikėtų atgaivinti mieste Karščiavimo klinikos veiklą.

Šiuo metu yra apribotos dienos chirurgijos paslaugos, dabar numatoma riboti ir didesnės  operacijas. Tokiom pat apimtimis bus tęsiamos onkologinės ir skubios operacijos, bei tokios, kurioms pakanka vietinės nejautros. Terapinės ir konsultacinės paslaugos teikiamos taip pat, kaip ir ankščiau.

Šiaulių miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė informavo, kad skiepijimo tempas praėjusią savaitę vėl sulėtėjo. Praėjusią savaitę buvo paskiepyti vos 1569 asmenys (buvo 2583), iš jų pirmąja vakcinos doze paskiepyti 635 asmenys (buvo 1116), antrąja – 862 (buvo 1240), trečiąja – 72 (buvo 227) asmenys.

Kol kas vienintelė vakcina, kuria šiauliečiai noriai skiepijasi, ir net laukia ilgose eilėse, yra vieno skiepo „Janssen“ vakcina (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“). Rugsėjo 25 ir 27 dienomis šia vakcina buvo galima pasiskiepyt iš anksto užsiregistruoti.

Šiaulių mobiliame patikros punkte norinčiųjų išsitirti skaičius tapo rekordiniu per COVID-19 laikotarpį. Per praėjusią savaitę atlikta net 4283 tyrimai (buvo 3800). Punktas dirbo visomis dienomis nuo 8 iki 21 val. PGR testų teigiamų atsakymų dalis sudarė 25 procentus.

Praėjusią savaitę miesto mokyklose mokinių testavimas vyko du kartus. Pirmadienį profilaktinių testavimų metu nustatyti 9 teigiami atvejai, penktadienį – 8. Visi jie buvo patvirtinti PGR testais.

Nuo praeitos savaitės keitėsi mokinių izoliavimo tvarka. Vaikai, turėję artimą kontaktą su sergančiu, jei jie nėra persirgę ar pasiskiepiję, dabar turi galimybę tęsti ugdymą kontaktiniu būdu, tam jie turės mokykloje testuotis kas dvi dienas.

comment Skaitytojų komentarai (2)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite