Angle down Atgal

Vaizdo įrašas parodė, kaip greitai tarp žmonių plinta koronaviruso užkratas

Žaibišku greičiu internete išplitęs vaizdo įrašas atskleidė, kaip koronavirusu užsikrėtęs žmogus gali labai lengvai išplatinti užkratą viešajame transporte, rašo Metro.co.uk.

Ši kompiuterinė simuliacija, kurią sukūrė Oregono universiteto mokslininkai, parodė, kaip infekuotas žmogus kalbėdamas su kitu asmeniu traukinyje ar panašioje aplinkose perduoda jam virusą, jeigu nesilaikoma saugaus atstumo.

Nors virusu užkrėsti lašeliai kalbantis tarpusavyje nekeliauja taip greitai kaip čiaudint – iki septynių metrų – jie vis tiek gali nukeliauti toliau, negu anksčiau buvo manoma.

Kvėpavimo takų ligas tiriantis Lesterio universiteto mokslininkas Julianas Tangas „BBC News“ sakė: „Savaime suprantama, jeigu tik kalbate ir kvėpuojate, tuomet lašeliai nenukeliauja taip toli, bet jie vis tiek gali nukeliauti pakankamai toli, kad užkrėstų priešais jus sėdintį draugą ar pašnekovą.“

Be to, virusu užkrėstus lašelius galima išplatinti ir per paviršius, sako mokslininkai. Jų teigimu, būtent todėl vis dar labai svarbu reguliariai plautis rankas ir dėvėti apsaugines priemones viešose erdvėse.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite