Angle down Atgal

A. Dulkys: Vaikų skiepijimas – ateities klausimas, nes tyrimai dar tik atliekami

Tyrimai dėl vaikų skiepijimo dar tik vykdomi, todėl tai yra ateities klausimas, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Dėl vaikų vakcinavimo: šita tema kovido kontekste yra dar tik tyrimų eigoje. Čia, matyt, yra ateities klausimas“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė A. Dulkys.

Ministras pabrėžė, kad šiuo metu Lietuvoje nuo 16 metų galima skiepyti tik viena – „BioNTech“ ir „Pfizer“ pagaminta – vakcina.

Visos kitos šalyje naudojamos vakcinos skirtos vyresniems nei 18 metų asmenims.

Be kita ko, A. Dulkys teigė negalintis atsakyti, kodėl jauniausių asmenų grupė yra stambiausia.

„Nėra specialiai daryta didesnė, tiesiog sudėliojome į tokias [grupes]“, – teigė jis.

Pagal amžių prioritetinės grupės yra suskirstytos kas dešimt metų, tačiau į jauniausią asmenų grupę įtraukiami žmonės nuo 16 iki 34-erių.

Kitą savaitę visoje Lietuvoje nuo COVID-19 bus pradėta skiepyti 55 ir vyresnio amžiaus grupės žmones, kas savaitę leidžiantis viena amžiaus grupe žemyn.

Masinė vakcinacija, kai skiepytis galės visi norintys, prasidės nuo gegužės 31 dienos.

A. Dulkys: medikams dėl darbo su COVID-19 prireiks daugiau lėšų, nei planuota

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys  sako, kad lėšos medikų atlyginimų didinimui suplanuotos, bet vertinant realų poreikį priedams dėl darbo su COVID-19, pinigų turės būti skirta daugiau.

Pasak jo, algų didėjimas nebuvo numatytas 2019 ir 2020 valstybės biudžetuose, o tam naudotas PSDF rezervas.  Ministras sako, kad 2021-ųjų PSDF biudžete tai jau numatyta, bet dar atliekami papildomi skaičiavimai, nes lėšos pirmajam metų pusmečiui buvo suplanuotos „per daug optimistiškai ir reikia kur kas daugiau“.

„Ne, tai yra netiesa, kad nėra numatytos (lėšos – BNS), bet yra tiesa tai, kad pandemija suvalgo daugiau lėšų, negu mes tikėjomės, būtent įvairiems priedams“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė A. Dulkys.

Anot jo, daugiau lėšų medikams planuojama numatyti peržiūrint Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetą.

„Manau, kad su biudžeto tikslinimu metų viduryje mes paskelbsime tam tikrus skaičius, bet keletą galiu pasakyti ir dabar: 2021-ųjų PSDF biudžete COVID-19 priedams yra numatyta beveik 46 mln. eurų, 2021 PSDF biudžete numatyti 26 mln. eurų paslaugoms ir atitinkamai nuo liepos 1–osios – didinimui darbo užmokesčio medikams“, – kalbėjo A. Dulkys.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite