Angle down Atgal

Vaiko kambarys: kaip įrengti ir kodėl ši erdvė tokia svarbi?

Vaiko kambario įrengimas labai svarbus etapas šeimoje. Mažajam žmogučiui tai labai didelis žingsnis savarankiškumo link. Tačiau, ko reikia, kad kambarys būtų ne tik ergonomiškas, bet ir jaukus?

Svarbu ne dydis, o kokybė

Net jei gyvenate mažame bute ir negalite vaikui skirti viso kambario – būkite kūrybiški. Vaikui užteks ir nedidelio kampelio viename iš jau esamų kambarių. Svarbiausia, kad mažasis šeimos narys galėtų netrukdomas žaisti ar ramiai pasėdėti jei norisi vienumos. Numatytoje erdvėje sudėkite vaiko žaislus, jei išeina, pastatykite nedidelę širmą ar užkabinkite užuolaidą. Tai suteiks jaukumo ir privatumo. Pakabinkite nedidelį paveikslą su mėgstamais vaiko herojais ar pastatykite lovelę. Galbūt, numatytoje erdvėje tilps sėdmaišis, ant kurio vaikutis galėtų vartyti knygeles, žaisti ar tiesiog prisėsti.

Dėmesys detalėms

Vaikas prižiūrėdamas savo kambarį mokosi būti savarankišku – jis pats organizuoja tvarką, dėlioja daiktus, leiskite pačiam nuspręsti išplanavimą. Tiesa, neužmirškite, kad būtina pasirūpinti kokybiškais baldais ir interjero detalėmis. Pavyzdžiui, jei norite, kad vaikas pats tvarkytųsi – įsigykite patogias žaislų laikymo dėžes. Tam puikiai tiktų snape.lt siūlomos daiktadėžės. Pavyzdžiui, namelio formos, didelės daiktų laikymo dėžės ne tik talpios ir patogios naudoti. Jos žaismingos, stilingos ir tikrai pravers įvairiuose žaidimuose.

Nepamirškite ir mažų detalių – pagalvėlių, paveikslų, minkštų žaisliukų. Baldus ir interjero detales išsirinkite kartu su vaiku.

 

Leiskite būti šeimininku

Jei vaikas jau turi savo kambarį būkite tolerantiški jo norams. Savo erdvėje vaikui leiskite žaisti ir būti netrukdomai. Mokykite mažylį atsakomybių – po žaidimų nepalikti išmėtytų žaislų, pasikloti lovą, galbūt, prižiūrėti augalą. Taip pat gerbkite vyresnio vaiko privatumą. Savo erdvėje žmogus turėtų jaustis ramus, gebėti pailsėti ir pabūti su savimi.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite