Angle down Atgal

Vaikas pradeda lankyti darželį: kokių priemonių reikia? Mamos patarimai

Darželio lankymas – svarbus įvykis visai šeimai. Be psichologinio pasiruošimo ir jaudulio mamas kamuoja ir dar vienas klausimas: kokių daiktų ir priemonių reikės vaikui?

Neperkrauti kuprinės

Darželinukas – ne mokyklinukas. Jam neprireiks didelės kuprinės ir kelių sportinių maišų. Svarbiausia pasirūpinti patogia kuprinyte arba sportiniu maišeliu.

Dažniausiai ugdymo įstaiga tėveliams nurodo, kokių pagrindinių daiktų reikės ir kaip jie laikomi. Vienuose darželiuose daiktus vaikai laiko spintelėse, kitur viskas tvarkingai sudėta krepšiuose ar kuprinėse. Geriausia, prieš suruošiant vaiką darželiui, pasidomėti, kokia tvarka bus būtent jūsų vaiko grupėje.

Ką dėti į kuprinę?

Didelis rūpestis mamoms – suruošti visus daiktus, kad tik mažyliui darželyje nieko nepritrūktų. Tačiau, iš tikrųjų, tų daiktų nereikia tiek daug. Svarbiausia paruošti bent du komplektėlius rūbų pagal sezoną, kad auklėtojos galėtų vaikutį perrengti nutikus „avarijai“ ar apsitaškius dažais ar maistu.

Taip pat vertėtų dėmesį skirti avalynei. Vaikas visą dieną patalpoje bus su batukais. Geriausia rinktis otopedines basutes su kietesne užkulne. Tokiu atveju vaikui bus patogu, o ir pėdai nekenks.

Rudenį vertėtų supakuoti ir lietaus rūbų komplektą bei guminius batukus. Tuomet būsite ramūs, kad lauko pramogomis vaikas mėgausis sausas ir nesušalęs.

Migdukas, pledas ir čiulptukas?

Ne vienas darželis turi taisyklę, kad namų žaisliukai grupėje nepageidaujami. Tokiu atveju vaikui nereikės nerimauti, kad kiti gali paimti jo numylėtinį. Tiesa, jeigu mažylis neužmiega be čiulptuko ar migduko, šiuos daiktus taip pat verta įtraukti į būtinų darželio priemonių sąrašą. Galima susitarti su auklėtoja, kad mylimą miego žaislą vaikui paduotų tik einant pietų miegelio.

Pilnas sąrašas

Koks turėtų būti darželinuko kuprinės turinys?

  • Bent keli komplektėliai rūbų (kojinės, apatiniai, kelnytės, marškiniai);
  • pižama (jei vaikas miegos pokaičio);
  • migdukas, čiulptukas arba mylimas žaislas miegui;
  • sauskelnės ir drėgnos servetėlės (jei reikia);
  • šukos;
  • gertuvė;
  • lietaus apranga;
  • guminiai batai;
  • ortopediniai bateliai.

Remiamas turinys: Privatus darželis Vilniuje

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite