Angle down Atgal

V. Grubliauskas naujo koronaviruso tyrimo aparato pajungimo tikisi šią savaitę

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas sako, kad koronaviruso mėginiai, paimti uostamiesčio mobiliajame punkte, dažniausiai ištiriami per vieną parą, tačiau problemų, anot jo, pasitaikė laukiant, kol bus ištiriami iš užsienio grįžusių asmenų mėginiai. Dėl to, tvirtina V. Grubliauskas, labai laukiama, kol bus pajungtas naujas tyrimus atliekantis įrenginys.

„Tais atvejais, kai mėginiai paimami mobiliajame koronaviruso tyrimų punkte, jie tą pačią dieną keliauja į KUL ir, pagal ligoninėje esančios laboratorijos apkrovimą, jie yra tiriami – dažniausiai sutelpama į 24 val., nors būna visko“, – trečiadienį spaudos konferencijos metu sakė V. Grubliauskas.

„Kalbant apie mėginius, kurie paimami iš keltų keleivių, Palangos oro uosto ar Būtingės sienos perėjimo punkto, tai buvo tokių situacijų, kad tie mėginiai vos ne tris paras laukė savo valandos, kol buvo rasti sprendimai dėl laboratorijų, kuriose buvo išvežti – buvo ir į Šiaulius, ir į Kauną, ir į Vilnių išvežti“, – tęsė Klaipėdos miesto meras.

V. Grubliauskas taip pat pažymėjo, kad šios savaitės pabaigoje laukiamas naujo Klaipėdą pasiekusio tyrimų aparato pajungimas – šis įrenginys, pasak mero, galėtų ištirti iki 1000 koronaviruso mėginių per parą.

„Ar tikrai tokia apimtimi jis bus užkrautas, aš atsakymo neturiu, čia priklausys nuo derinimo su Sveikatos apsaugos ministerija. Būtų neracionalu, turint galimybę iki 1000 tyrimų atlikti per dieną, jų atlikti tik 300-400. (...) Laukiame pajungimo kuo greičiau“, – pridūrė V. Grubliauskas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite