Angle down Atgal

V. Čmilytė-Nielsen prabilo apie skaudžią patirtį vaikų ligoninėje: sunku buvo matyti

Trečiadienio vakarą Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen socialiniuose tinkluose pasidalino širdį veriančia istorija iš asmeninės patirties. Keturių vaikų mama papasakojo, ką prieš kelerius metus pamatė vaikų ligoninėje, į kurią buvo paguldyta su savo sūnumi.

Politikė negali pamiršti tuomet ten sutiktos vos šešių mėnesių mažylės iš vaikų namų. Išsigandęs, sergantis vaikas buvo vienišas, nes tiesiog nebuvo kam mergytės nuraminti, paglostyti ir pabūti šalia.

„Prieš šešis metus su susirgusiu sūnumi patekusi į ligoninę, susidūriau su situacija, kurią turbūt yra patyrę nemažai tėvų.

Pamatyti sergančius, vienišus vaikus ir pajusti veriantį skausmą, suprantant jų sunkią situaciją.

Mano atveju tai buvo vos pusės metų mergytė iš globos namų, gulėjusi toje pačioje palatoje. Ligoninės personalas kruopščiai prižiūrėjo mergaitę, tačiau tai buvo tik medicininė priežiūra, slaugytojos bei gydytojai negalėjo jai skirti tiek laiko, kiek skiria tėvai ar kiti artimieji. Sunku buvo matyti, kaip likusi viena mergytė gulėjo rami ir tyli.

Grįžus namo niekaip negalėjau nustoti galvoti, apie tai, kokią traumą turėtų patirti sergantis vaikas, iš įprastos aplinkos patekęs į ligoninę ir neturintis artimo žmogaus, kuris jį lankytų, laikytų už rankos, skaitytų knygas, pasakotų istorijas, guostų ir ramintų“, – pasakojo Seimo pirmininkė.

Šią istoriją V. Čmilytė-Nielsen pasakoja neatsitiktinai. Šiandien ji susitiko su iniciatyvos „Niekieno vaikai“ sumanytojomis, kurios jau yra subūrusios virš 200 savanorių, ir stengiasi, kad kuo mažiau vienišų vaikų patirtų tai, ką anuomet išgyveno ta maža serganti mergytė. Savanoriai ligoninėse lanko sergančius iš globos namų ar kitus vienišus į ligonines patekusius vaikus.

Seimo pirmininkė priminė, kad tokių savanorių labai trūksta mažesnių miestų ir miestelių ligoninėse ir paragino nelikti abejingiems likimo nuskriaustų vaikų skausmui.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite