Angle down Atgal

V. Čmilytė-Nielsen nėra tikra, ar ateityje opozicijos demaršai nesikartos: žala Seimo įvaizdžiui padaryta

Opozicijai po beveik dvi savaites trukusio boikoto grįžus į Seimo salę, parlamento pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako nesanti visiškai tikra, ar oponentų „demaršai“ nesikartos. Galbūt, svarsto politikė, ateityje atsidurti panašiose Seimo darbą pristabdžiusiose situacijose, neleis įkurta Dialogo grupė.  

„Aš pasiūliau kolegoms iš opozicijos, kad Dialogo grupės formatą mes išlaikytume. Tais atvejais kai kyla kažkokių nesutarimų – ypač dėl atmosferos Seimo salėje – kad būtų galima jį naudoti kaip tarpinį (įrankį – ELTA) prieš demaršus. Bet žmogiškai tikiuosi, kad tokių situacijų daugiau nesikartos“, – žurnalistams Seime sakė antradienį V. Čmilytė-Nielsen.

Visgi, neslėpė parlamento vadovė, sakyti, kad ateityje tokių konfliktų nebekils, ji negalėtų.

„Situacija nepasikeitė, valdančiąją koaliciją sudaro tas pats skaičius Seimo narių kaip ir kadencijos pradžioje. Opozicija gali imtis įvairių blokavimo veiksmų, bet, manau, kad tai nėra tas būdas, kuris yra efektyvus ir teisingas. Bet negaliu sakyti, kad esame 100 proc. užtikrinti, kad tai nepasikartos. Šie sprendimai yra opozicijos rankose – tai kokiu būdu jie ketina oponuoti“, – teigė ji, pažymėdama, kad užsitęsęs valdančiųjų ir opozicijos konfliktas padarė žalą Seimo reputacijai.  

„Žala Seimo įvaizdžiui yra“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Valdantiesiems sutikus į Seimo posėdžio darbotvarkę įtraukti opozicijos siūlomus projektus dėl infliacijos pasekmių mažinimo, antradienį Seimo mažuma nutraukė beveik dvi savaites trukusį posėdžių ir komitetų boikotą.

 

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite