Angle down Atgal

V. Čmilytė-Nielsen apie Liberalų sąjūdžio palaikymą Civilinės sąjungos projektui: mes nebalsuojame pagal vado komandą

Koalicijos partneriams iš Laisvės partijos raginant Liberalų sąjūdžio (LRLS) atstovus palaikyti Civilinės sąjungos projektą, pati partijos vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen vieningos Seimo liberalų paramos šiam įstatymui kol kas nežada. Vis tik, Seimo pirmininkė viliasi, kad tos pačios lyties asmenų santykius reglamentuojantį įstatymą parlamente priimti pavyks.

„Dauguma mūsų frakcijos narių jį parems, kaip parėmė ir praėjusį kartą. Aš pati 2017 ir praėjusiais metais teikiau Partnerystės įstatymus. Man atrodo, tai labai svarbus įstatymas. Labai tikiuosi, kad Seimas šį kartą jam pritars“, – šeštadienį Liberalų sąjūdžio suvažiavimo metu atsakinėdama į žurnalistų klausimus teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Tačiau paklausta ar Civilinės sąjungos projektą palaikys daugiau liberalų, nei balsavimo dėl Partnerystės įstatymo atveju, Seimo pirmininkė akcentavo, kad tai priklausys nuo pačių partijos kolegų apsisprendimo.

„Pagal vado komandą Liberalų sąjūdyje niekas nebalsuoja“, – akcentavo V. Čmilytė-Nielsen.

ELTA primena, kad pirmadienį valdantieji pristatė Civilinės sąjungos įstatymo projektą, kuriuo taip pat reglamentuojami ir vienos lyties asmenų santykiai. Koalicijos partnerių teigimu, šis įstatymo projektas yra kompromisinis variantas, parengtas įsiklausius į nuotaikas visuomenėje.

Būtent šį projektą šeštadienį į suvažiavimą susirinkusius Liberalų sąjūdžio partijos narius paragino palaikyti Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

„Yra dar vienas egzaminas, kurį turime išlaikyti su jumis. Yra Civilinės sąjungos projektas, kuriam labai prašau palaikymo“, – šeštadienį LRLS suvažiavime kalbėjo A. Armonaitė.

Praėjusiais metais Liberalų sąjūdžio atstovai Jonas Varkalys ir Juozas Baublys balsavo prieš partnerystės įstatymą, o Viktoras Pranckietis susilaikė. Ričardas Juška balsavime nedalyvavo.

Praėjus kelioms dienoms po šio įstatymo projekto pristatymo, „agroliberalais“ viešojoje erdvėje vadinami politikai savo būsimą sprendimą arba komentuoja nenoriai, arba leido suprasti, kad, kaip ir Partnerystės įstatymo atveju, sprendimą lems „nuo vaikystės susiformavęs požiūris“.

Partnerystės įstatymui nepritaręs Jonas Varkalys Eltai pažymėjo, kad kol kas į Civilinės sąjungos projektą nėra įsigilinęs. Tačiau, akcentuoja jis, vadovaudamasis savo vertybėmis, veikiausiai įstatymo projektui nepritars.

Kiek švelnesnės retorikos laikosi Ričardas Juška, akcentuojantis, kad jo asmeninis Civilinės sąjungos įstatymo projekto vertinimas yra vis dar „formavimosi stadijoje“.

Analogiškos pozicijos laikosi ir Juozas Baublys, teigiantis, kad su projektu kol kas nėra susipažinęs, todėl galutinį sprendimą galės priimti tik atlikus detalesnę analizę.

Tuo tarpu V. Pranckietis Civilinės sąjungos įstatymo projektą komentavo nenoriai. Jis teigė apskritai apie įstatymo projektą sužinojęs tik iš televizijos laidų.

Leonardas Marcinkevičius (ELTA)

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite