Angle down Atgal

Užsimojo apsivalyti. Ar pavyks?

Šilutės rajono savivaldybės taryboje verda aistros. Lapkričio 25 d. įvykusiame nuotoliniame Tarybos posėdyje paviešinti net trys pareiškimai. Tiesa, vienas su gera žinia…

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija paskelbė, kad nuo lapkričio 25 d. šiai frakcijai vadovauja Žygimantas Kurlianskas. Rugsėjį iš TS-LKD Šilutės skyriaus pirmininkės pareigų pasitraukus Sandrai Tamašauskienei, Savivaldybės tarybos narys Ž. Kurlianskas išrinktas skyriaus pirmininku. Jam spalio 8 d. sukako 29 metai.

TS-LKD frakcijoje yra 5 politikai: S. Tamašauskienė, Ž. Kurlianskas, Zigmantas Jaunius, Zigmantas Merliūnas ir Arūnas Kurlianskas. Frakcija dirba opozicijoje kartu su trimis liberalais.

Lapkričio 25 d. vykusiame Tarybos posėdyje TS-LKD frakcija paviešino prašymą Tarybai, merui ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos per rinkimus išrinktiems atstovams. Prašyme teigiama, kad lapkričio 10 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, jog Edgaras Padimanskas sprendė klausimus, susijusius su jo paties valdoma bendrove. Taip pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

„Kadangi E. Padimanskas yra Šilutės rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos narys, o ši komisija pagal savo nuostatus vadovaujasi teisingumo, sąžiningumo, skaidrumo ir viešumo, padorumo, nesavanaudiškumo, nešališkumo ir atsakomybės principais, manome, kad po nepalankaus VTEK sprendimo E. Padimanskas nebegali eiti Etikos komisijos nario pareigų. Prašome jį delegavusios frakcijos, kurios nariai išrinkti pagal Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašą, jį pakeisti kitu nariu“, – prašyme rašo visi 5 TS-LKD frakcijos nariai.

Beje, spalio 28 d. vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje TS-LKD frakcija pasiūlė atsistatydinti ir Etikos komisijos pirmininkui liberalui Algirdui Gečui, suabejojusiam VTEK sprendimu dėl S. Tamašauskienės išteisinimo.

A. Gečas nepranešė apie atsistatydinimą iš Etikos komisijos pirmininko pareigų.

Tad kyla abejonių, kaip toliau dirba Etikos komisija, kai kaupiasi vis daugiau nepasitikėjimo… O komisijai darbo bus. Mat lapkričio 25 d. Tarybos posėdyje paviešintas pagal Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašą į Tarybą išrinktų atstovų prašymas Etikos komisijai įvertinti Lijanos Jagintavičienės elgesį.

Panaikinus Valstiečių ir žaliųjų sąjungos skyrių Šilutėje, pagal šios sąjungos sąrašą į Tarybą buvo išrinkti keturi atstovai: Virgilijus Pozingis, Genovaitė Kimbrienė, Sigitas Majus ir Edgaras Padimanskas. V. Pozingį paskyrus Savivaldybės administracijos direktoriumi, jis negalėjo toliau būti Tarybos nariu, tad mandatas atiteko pagal sąrašą neišrinktai L. Jagintavičienei.

Nė vienas iš paminėtų „valstiečių“ į buriamą naują Šilutės skyrių nebuvo pakviesti. L. Jagintavičienė įstojo į Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Pagėgių skyrių. Spalio 28 d. vykusiame Tarybos posėdyje L. Jagintavičienė pranešė paliekanti „valstiečių“ frakciją Šilutės r. savivaldybės taryboje.

Kokių priekaištų ir abejonių dėl  L. Jagintavičienės elgesio turi jos buvę bendražygiai, paaiškės vėliau.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite