Angle down Atgal

Užfiksuotas neteisėtą migrantų grupę lydintis žinybinis automobilis

Šalčininkų rajone iš operacijoje dalyvaujantis Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros („Frontex“) sraigtasparnis užfiksavo neteisėtą migrantų grupę, kurią lydėjo galimai žinybinis automobilis ir jame esantys asmenys.

„Ir anksčiau turėjome netiesioginių įrodymų, kad neteisėtas migrantų gabenimas per Lietuvos sieną nevyksta be Baltarusijos pareigūnų žinios. Užfiksuotame vaizdo įraše aiškiai matomas neteisėtų migrantų bandymas patekti į Lietuvą. Migrantams talkina asmenys, vairuojantys tokio modelio transporto priemones, kokias naudoja Baltarusijos valstybinio pasienio komiteto pareigūnai“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Pažymėtina, kad Baltarusija yra priėmusi sprendimus taikyti bevizį režimą su daugeliu pasaulio valstybių ir kviečia užsieniečius į šią šalį kaip į saugią teritoriją, kurioje nevyksta jokie kariniai konfliktai. Taigi turizmo tikslais į Baltarusiją atvykęs užsienio valstybės pilietis turėtų išvykti taip pat legaliai, kaip į ją ir pateko. Tačiau asmenys, atvykę į Baltarusiją, yra naudojami organizuojant hibridinę agresiją prieš Lietuvą, pabrėžiama Vidaus reikalų ministerijos pranešime.

Lietuvoje asmenims, siekiantiems pagrįstai ir teisėtai prašyti politinio prieglobsčio, yra sukurta efektyvi prieglobsčio procedūra, kuria galima naudotis atvykus per veikiančius tarptautinius pasienio kontrolės punktus.

Šiemet Lietuvos ir Baltarusijos sieną iš viso neteisėtai jau kirto 4 026 migrantai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite