Angle down Atgal

Uždarius Vilniaus gatvę – proga naujiems atradimams

Kartais netikėti atradimai slepiasi visai šalia, tereikia truputį žengti į šoną nuo įprasto tako. Tuo įsitikinti teko ne vienam kauniečiui, dėl remontuojamos Vilniaus gatvės priverstam pasukti aplinkkeliu.

Istorinius klodus slepianti gatvė

Kauno valdžios sprendimas uždaryti rekonstrukcijai pagrindinę senamiesčio arteriją – Vilniaus gatvę sukėlė nemažos dalies miestelėnų nepasitenkinimą. Ypač sunerimo čia dirbantys verslininkai, kurie pagrįstai baiminasi, kad dėl lankytojų srauto sumažėjimo gali tekti užverti ilgus metus veikusių kavinių, restoranų bei parduotuvių duris. Nepatogumų patiria ir miesto svečiai, atvykę apžiūrėti Kauno grožybių: norėdami pasiekti senojo miesto širdį – Kauno Rotušę, yra priversti rinktis aplinkinius kelius. Tačiau gyvenime taip jau būna, kad daugumoje situacijų galima įžvelgti ir šviesiąją pusę. Taip yra ir šiuo atveju: pradėjus remontuoti Vilniaus gatvę, atsirado puiki proga atrasti mažiau žinomus senamiesčio perlus. Pavyzdžiui, vienas iš kelių, besidriekiančių link “Baltosios gulbės”, veda per istorija turtingą Muitinės gatvę.

Lankėsi karalius ir princas

Toli gražu ne visi yra girdėję, kad šioje gatvėje, kadaise buvusios liuteronų kvartalo puošmenos – Švč.Trejybės bažnyčios pastate dabar yra įsikūręs Vilniaus universiteto Kauno fakultetas, o paėjus keliasdešimt žingsnių – dunkso senieji Kauno kunigaikščių rūmai, kuriuose, pasak istorinių šaltinių, XVII a. antrojoje pusėje lankėsi Abiejų Tautų Respublikos valdovas Žygimantas Augustas ir Suomijos princas, būsimasis Švedijos karalius Jonas III Vaza.

Gurmaniški atradimai

Maloniais atradimais ši žavi gatvelė gali nustebinti ne tik istorijos mėgėjus: nors ir ne taip gausiai kaip Vilniaus gatvėje, tačiau ir čia rasite jaukių užeigų, kurios svetingai priima kauniečius bei miesto svečius. Viena tokių – mažiau nei prieš metus atnaujintas, stilingas pub’o stiliaus baras iškalbingu pavadinimu “Gyvas”. Priešais jau minėtą senovinę karališką rezidenciją įsikūrusios užeigos direktorius Indrius Karpovas sakė, kad pavadinimas atspindi pagrindinę baro koncepciją ir išskirtinumą – telkti gyvam ir nuoširdžiam bendravimui kokybiškų gėrimų bei užkandžių gerbėjus.

Tiesa, reikia pastebėti, kad ne vien tik skonio receptorius jaudinančiu asortimentu ši įstaiga traukia lankytojus: gausūs atsiliepimai internete atskleidžia, kad svečiams labai patinka laisve alsuojanti baro atmosfera, suteikianti galimybę atsipalaiduoti ir leisti laiką kaip kam patinka. Klientas užeigos viduje gali ramiai sau užkandžiaudamas ir gurkšnodamas sėdėti, o panorėjęs, prisijungti prie plačiaekraniame televizoriuje stebinčios sporto varžybas kompanijos – staliukus baro lankytojai gali susistumdyti kaip jiems patogiau.

“Penktadienio vakarą dažnai ateiname su bendradarbais pasėdėti ir atsipalaiduoti. Kodėl būtent čia? Dirbame netoliese, patogu ateiti, be to imponuoja demokratiška aplinka, gaivūs gėrimai, pikantiško skonio užkandžiai. Kartais užsisakome kaljaną – tuomet jau pašnekesiai užsitęsia iki vėlaus vakaro”, - pasakojo sutiktas pub’o „Gyvas“ lankytojas Eimantas. 

Kiti kalbinti klientai pasidžiaugė, kad, nepaisant šalį ilgai kausčiusio karantino, verslininkai sugebėjo atnaujinti veiklą ir gali pasiūlyti pramogų bei bendravimo pasiilgusiems žmonėms galimybę jaukiai ir smagiai praleisti laiką.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite