Angle down Atgal

Už „privačiai“ naršančių žmonių sekimą „Google“ gresia 5 mlrd. dolerių bauda

„Google“ JAV buvo paduota į teismą už žmonių privatumo pažeidimus, šiems stebint besinaudojančius vartotojus jų sukurtos naršyklės „privačiu režimu“. Kolektyvinį skundą padavę asmenys tikisi iš „Google“ ir jį valdančios įmonės „Alphabet“ prisiteisti 5 mlrd. dolerių.

Portalo BBC duomenimis, daugelis interneto vartotojų manė, kad naršant „privačiu režimu“ jų naršymo istorija lieka paslaptyje, tačiau „Google“ akivaizdžiai tokios nuomonės nesilaiko. Populiariausią pasaulyje paieškos sistemą valdanti kompanija neigia kada nors šį faktą slėpusi.

Taigi, pasak skundą Kalifornijos teismui pateikusios „Boies Schiller Flexner“ teisės firmos, kolektyvinis skundas apima „milijonus“ „Google“ vartotojų, kurie nuo 2016 m. birželio 1 d. naršė privačiu naršyklės režimu.

„Google Chrome“ naršyklėje esantis „Inkognito režimas“ suteikia vartotojams galimybę naršyti internete savo veiklos neišsaugant prietaiso istorijoje. Tačiau pasirodo, kad puslapiai, kuriuos lanko šie užsislaptinę vartotojai, gali laisvai pasiekti aktyvumo duomenis per įrankius kaip „Google Analytics“.

Skunde teigiama, kad „Google“ „nebegali tęsti savo nelegalios veiklos rinkdama duomenis iš beveik kiekvieno amerikiečio kompiuterio ar telefono“.

„Kaip mes visada pabrėžiame jums atsidarius „Inkognito“ langą, puslapiai gali rinkti informaciją apie jūsų naršymo aktyvumą“, – teigė „Google“ atstovas Jose Castaneda, griežtai atmesdamas bet kokius kaltinimus.

J. Castaneda teigė, kad jų paieškos sistemos renkami duomenys padeda puslapių savininkams „geriau įvertinti savo turinio, produktų, rinkodaros“ sėkmę.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite