Angle down Atgal

#UNIKALU. V. Jankauskas: „Visus sėkmingus žmones jungia tik vienas dalykas“

Tinklalaidė „UNIKALU su Asta Lesauskiene“ žiūrovams pristato dar vieną unikalią asmenybę – Lietuvos vaikų ir jaunimo centro (LVJC) direktorių Valdą Jankauską.

Pedagogas griauna mitą, jog Lietuvos vaikai yra nelaimingi – pasak jo, laimingi gali būti visi, tik reikia žinoti, iš ko ta laimė susideda ir kaip ją vaikui suteikti. Tiesa, pirmiausia jiems turėtų padėti ne tik tėvai ar mokytojai, bet ir pati švietimo sistema.

„Šiandien švietimo sistema, neatsakiusi į klausimą „kodėl?“, pasako kaip daryti. Jeigu neišlaikei kažkokio egzamino ar blogai jį išlaikei, tai tavo gyvenimas kaip ir nubrauktas. Nebūtina taip šiandien daryti“, kitaip į jauno žmogaus lavinimą pažvelgti kviečia V. Jankauskas.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras – unikali vieta ne tik mūsų šalyje, bet ir Europoje, viena pirmųjų pradėjusi skirti daugiau dėmesio jaunimo socialinių-emocinių kompetencijų ugdymui. Juk pagrindinis visus sėkmingus žmones vienijantis dalykas – tai komunikacija, sako šiam centrui jau 30 metų vadovaujantis V. Jankauskas.

Žmogaus kelias į laimę – ne rožėmis klotas. V. Jankauskas mano, kad laimės formulė susideda iš penkių dedamųjų, ir jeigu vienoje vietoje vaikas ar suaugęs jausis prastai, pasiekti vidinę laimę jam bus sunkiau. Na, o didelę įtaką kiekvieno savijautai daro ir žmonės, kuriais save apsupame.

„Paprastai mes esame vidurkis penkių žmonių, su kuriais dažniausiai bendraujame. Jeigu tavo draugų rate – penki niurzgliai, tai ir tu toks būsi po tam tikro laiko. O jeigu jame yra Bilas Geitsas, Stivas Džobsas ir kiti kažką nuveikę žmonės, tik laiko klausimas, kada tapsi tokiu pačiu“, dalijasi pedagogas.

Keturioliktame tinklalaidės „UNIKALU su Asta Lesauskiene“ epizode – nuoširdus pokalbis su V. Jankausku apie tai, kaip užauginti sėkmingą žmogų. Jį pamatyti galite Etaplius.lt Youtube kanale.

 

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite