Angle down Atgal

#UNIKALU. N. Černiauskas: „Norisi matyti daugiau kūrinių, žadinančių vaizduotę“

Naujienų platformoje Etaplius.lt startavusi nauja tinklalaidė „UNIKALU su Asta Lesauskiene“ pristato dar vieną unikalią asmenybę – istoriką ir Vilniaus universiteto dėstytoją Norbertą Černiauską. Dokumentinę knygą apie 1940-ųjų birželį parašęs istorikas atskleis ne tik kūrybos procesą, bet ir profesinės srities niuansus.
 

Dešimtajame tinklalaidės epizode – pokalbis apie netikėtus išlikusius tarpukariu gyvenusių žmonių prisiminimus, tuometines realijas, aštrus požiūris į istorinį Lietuvos kiną bei pasvarstymai, ko mums trūksta istoriniam kontekstui suprasti.

„Istorinis kinas? Nežinau. Kol kas gal galime pertrauką padaryti, nekurti ir paminklų nestatyti. Matau, kad Lietuvoje ši tema kol kas yra labai sunki. Santykio su praeitimi per vaizduotės liniją neturime. Tarsi žinome, kas buvo, bet santykio nėra“, – svarsto istorikas Norbertas Černiauskas.

Anot jo, pritrūkstama ir vaizduotę žadinančių kūrinių, o pastarieji padėtų geriau suprasti istorinį šalies kontekstą. Tokie darbai skaitytoją geba nukelti į vaizduojamą laikmetį ir sukurti ne tik gilesnį santykį su istorija, bet ir kuria pridėtinę vertę.

Visą pokalbį tinklalaidėje #Unikalu su Asta Lesauskienė galite pamatyti Etaplius.lt Youtube kanale.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite