Angle down Atgal

#UNIKALU. M. Dobrovolskytė: „Apsiverkiu, kai mane sustabdo policija“

Vilnietė, pamilusi Pamario kraštą ir jūrą iš pirmo žvilgsnio trapi moteris iš tiesų yra su bangomis drąsiai besigalinėjanti laivavedė. Ji – tinklalaidės „UNIKALU su Asta Lesauskiene“ herojė Monika Dobrovolskytė. Žvelgiant į smulkaus sudėjimo, linksmą ir žaismingą jauną moterį turbūt niekas nepasakytų, kokį pavojingą ir tiek fiziškai, tiek psichologiškai sunkų darbą ji atlieka. Nors Monikos darbe daugiau dailiosios lyties atstovių praktiškai nėra, ji pati sako nemėgstanti skirstyti darbų į vyriškus ar moteriškus.

M. Dobrovolskytė daugeliui pažįstama kaip „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyvė. Projekte moteris žiūrovus bei kitus dalyvius žavėjo ne tik savo laivininkystės įgūdžiais, bet ir šmaikštumu, aštriu protu, šiltu bendravimu. Tokia ji ir kasdieniame gyvenime.

M. Dobrovolskytė pasakoja, kad gimė ir augo Vilniuje ir buvo tikras asfalto vaikas. Tačiau apsilankymai su tėvais Pamario krašte, jūra ir laivai jau nuo mažų dienų žavėjo mergaitę. Jūros paviliota Monika persikėlė gyventi į Kuršių marių pakrantę, kur šiuo metu užsiima verslu, įvairiomis veiklomis, iš kurių pagrindinė – laivo vairavimas. Moteris neslepia, kad būdama praktiškai viena tarp laive dirbančių vyrų neretai dėl to sulaukia replikų.

„Būna plaukiu ir nustemba vyrai, o, mergina, ateik čia. Tai nėra labai malonu kartais“, – pasakoja laivavedė.

Tačiau M. Dobrovolskytė mano, jog moteris, dirbanti tokį darbą – joks stebuklas, o skirstyti profesijas pagal lytį apskritai yra kvaila. Ji sako be galo mylinti jūrą ir vandenį, o pats laivo vairavimas, esą, nedaug kuo skiriasi nuo automobilio. Tiesa, M. Dobrovolskytė pripažįsta, kad elgtis moteriškai jai patinka ir ji neretai naudojasi tuo, jog yra mergina.

„Pavyzdžiui, apsiverkiu, jeigu mane sustabdo policija“, – kvatoja Monika.

Penkioliktame tinklalaidės epizode – pokalbis su M. Dobrovolskyte apie jūrą, vėją, laivus, traumas ir moteriškumą. Kokį vandenyną svajoja perplaukti moteris ir kodėl jai darosi neramu, kai nepučia vėjas? Visą pokalbį žiūrėkiteEtaplius.lt Youtube kanale.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite